Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kayseri'de trafik böyle rahatlayacak

Giriş Tarihi: 5.2.2014

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin açıkladığı "Kent İçi Ulaşım Master Planı"na göre trafiğin sıkıştığı noktalara alternatif yollar yapılacak

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlediği basın toplantısıyla "Kent İçi Ulaşım Master Planı"nı açıkladı. Özhaseki, Kayseri'deki trafik sorununun nedenlerini hızlı kentleşme, araç sayısının artması, bölgesellik ve merkez nüfusunun çevre illerden gelenlerle gündüz 1 milyonu aşması olarak açıkladı. Ulaşım konusunda kısa, orta ve uzun vadeli çözümleri anlatan Başkan Özhaseki, "Tıkanan yerleri biliyoruz. Asıl tıkanıklık merkezde. DSİ'den başlayıp Çevreyol, 30 Ağustos Bulvarı ve Kartal Bulvarı'ndan yine DSİ'ye ulaşan 16 kilometrelik güzergahta bir ring hattına ihtiyaç var. Bu hatta kesintisiz ulaşım sağlanacak. Bunu sağladığımızda insanlar başka yolları tercih etmezler" dedi.

Doğu hattına dikkat çekildi
Orta vadede doğu-batı aksında alternatif yollar açılacağını ve Mimarsinan Kavşağı dışında doğu hattına geçiş için başka yollar oluşturulacağını söyleyen Başkan Özhaseki, bir başka çözümün de tek yönlü yollar olduğunu ve bunun ilk örneklerinin Hastane Caddesi ile İstasyon Caddesi olacağını ifade etti.
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayseri'de trafik böyle rahatlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz