Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayırda 'Durmaz' işadamı

Giriş Tarihi: 5.3.2014

Yozgat'ın Çekerek ilçesine hayırsever işadamı Osman Durmaz tarafından yapımı planlanan imam-hatip lisesi ve yurt için gerekli olanarsa tahsisi gerçekleşti

Çekerekli Hayırsever İşadamı, eğitim gönüllüsü Osman Durmaz tarafından yapımı planlanan 30 derslikli imam-hatip lisesi ile yurt binası için belirlenen arazinin tahsisi nihayet belediye meclisi tarafından yapıldı. İşadamı Durmaz'ın bir süredir beklediği tahsisin ardından geriye araziden geçen yolun taşınması kaldı. Çekerek Belediye Başkanı Duran Özkan başkanlığında toplanan belediye meclisi Osman Durmaz'ın yaptıracağı okulun arsa tahsisini oy birliği ile gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Özkan, Durmaz ve belediye meclis üyelerine gösterdikleri hassasiyetten ötürü teşekkür etti. Durmaz ise 30 derslikli imam-hatip lisesi ve yurt binasının yaptırılacağı arazinin tahsisinin gerçekleştiğini belirterek, "Arsa şimdiye kadar verilmiş olsa temelini atacaktık ancak kısmet bu güneymiş. Fakat araziden geçen yolun da bir an evvel taşınması gerekiyor. Yol da taşınırsa ilk fırsatta temel atarım" dedi.

ÇOBANLIKTAN İŞADAMLIĞINA

Okul yapımı için arazideki yolun önemli bir engel olduğunu vurgulayan İşadamı Durmaz, belediye meclisinin aldığı kararın ardından yolun da taşınmasını yapması ile ilçeye bir de yurduyla birlikte imam hatip lisesi kazandırmaktan son derece mutluluk duyacağını söyledi. Doğduğu ilçeye yıllar sonra bir ilköğretim okulu bir de beş yıldızlı lise yaptıran İşadamı Osman Durmaz, ilçede sadece okul yaptıran hayırsever olarak tanınmıyor. Yaptırdığı okulların inşaatlarını da takip eden, çoğu zaman çalışan Durmaz, son yaptırdığı liseyi bir buçuk yıl gibi kısa sürede tamamladı. Çobanlıktan işadamlığına uzanan hayatında yoksulluğu da varlığı da gören Durmaz, doğduğu toprakları unutmayarak en büyük yatırım olan okullar inşa etmeye kendini adadı. Doğduğu köye de modern bir okul yaptırarak büyük bir vefa örneği gösteren Durmaz, şimdi doğduğu topraklara bir imam hatip lisesi bir de yurt yaptırmanın hayalini kuruyor. Osman Durmaz tarafından yapımı planlanan okul için arazi tahsisi Bahçelievler Mahallesi 159 ada 1 parsel ve 160 ada 1 parselde gerçekleşti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayırda 'Durmaz' işadamı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz