Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nigde lojistik merkezi olacak

Giriş Tarihi: 13.3.2014

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Niğde'de 680 milyon TL'lik yatırımın devam ettiğini belirterek, "Niğde'yi lojistik merkezi yapacağız" diye konuştu

Partisinin Nigde Il Teskilatı tarafından 3 Mart'ta Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaslara hitap eden AK Parti Genel Baskanı ve Basbakan Recep Tayyip Erdogan önemli mesajlar verdi. Meydanı dolduran vatandaslara seslenen Basbakan Erdogan Nigde'de su an 680 milyon TL'lik lojistik merkezi projesinin yürütüldügüne dikkat çekti. Basbakan Erdogan "Nereden nereye geldik. Nigde'de bu çerçevede yatırımlardan nasibini alıyor. Nigde'de de çok sey yaptık. Nigde'yi lojistik merkezi yapacagız. Bunun çalısmasını da baslattık, gerçeklestirecegiz" diye konustu. Konusmasının bir bölümünde Nigde'ye yapılan yatırımlardan ve halka verilen hizmetlerden bahseden Basbakan Erdogan, Nigde'nin Konya Ovası Projesi kapsamında yer aldıgını belirterek "Konya Ovası Projesi kapsamında olan Nigde'ye bölgenin çevresinden akan akarsuların akmasını saglayacagız. Nigde artık daha fazla sulanabilir tarım arazisine kavusmus olacak. Bu sayede daha fazla üretim, daha fazla kalkınma saglanacak. Bu çalısmalardan Nigdeli çiftçi kardesim, dolayısıyla Nigde kazanacak" dedi. Konusmasında muhalefete yüklenen Basbakan Erdogan CHP, MHP ve Pensilvanya'ya üç kafadar benzemesi yaparak "Artık bunlar üç kafadar oldular, fakat bunlardan hiçbir sey olmaz. Bu üç kafadara üç koyun verin Ketençimen'de kaybedip gelirler. Bunların zaten isleri güçleri yoktu. Simdi kendilerine kaset, montaj, santaj isleri buldular. Bunlardan ancak kaset tüccarı olur. Bunlar kasetle santajla bizim memleket askımızı engellemeye çalısıyorlar. Asılsız kasetlerle bizi yıpratmaya çalısıyorlar. Yapamayacaklar, çünkü biz gücümüzü milletten, sizden alıyoruz da ondan" dedi.

"AKDOĞAN'I SİZE EMANET EDİYORUM"

Basbakan Erdogan Nigde'de geçen dönem AK Parti'den Belediye Baskanlıgı'nı kazanan Faruk Akdogan'ı yeniden aday gösterdiklerini söyledi. Akdogan'ı da yanına alan Basbakan Erdogan "Nigde Belediye Baskanı kardesimiz Faruk Akdogan'ı size emanet ediyorum. Nigde'yi iktidarla bir daha bulusturun. Bunun için çalmadık kapı bırakmayın" dedi. Nigde Belediye Baskanı Faruk Akdogan, Basbakan kürsüye çıkmadan önce Nigdelilere seslendi. Basbakanın Türkiye'nin birçok önemli gündemi arasında Nigde'ye gelmesinden, Nigdelilere vakit ayırmasından dolayı büyük onur ve gurur duydugunu belirten Akdogan "Sayın Basbakanımız hos gelmis sefa gelmis. Büyük ustayı Nigde'de agırlamaktan onur duyuyoruz" dedi. Nigde'de birçok yenilige imza attıklarını belirten Akdogan, "Nigdeliler artık meydanlara sıgmıyorlar. Bu sıkıntıları yeni 'Kent Meydanı Projesi' ile tamamen ortadan kaldırıyoruz. Bundan sonra bu tür mitingleri yeni yaptıgımız Kent Meydanı'nda gerçeklestirecegiz. Bu ve buna benzer birçok yeniligi Nigde'ye kazandırdık. 20 yılda yapılamayanı 5 yılda gerçeklestirdik. Bu yeniliklerin hepsini sizlerden aldıgımız güçle, hep birlikte gerçeklestirdik. Bu nedenle hepinize tesekkür ediyorum" diye konustu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nigde lojistik merkezi olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz