Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karacan'dan Gündoğdu'ya alt geçit müjdesi

Giriş Tarihi: 29.2.2016
Karacan'dan Gündoğdu'ya alt geçit müjdesi
Eskişehir AK Parti Milletvekili Harun Karacan, kent merkeziyle Gündoğdu Mahallesi arasında ulaşım sorunu yaratan çevre yoluna alt geçit yapılacağının müjdesini verdi. Şubat ayı bilgilendirme toplantısında konuşan AK Parti Milletvekili Harun Karacan, yerel gündemde yer alan konulara yönelik açıklamalarda bulundu. İlk olarak Hatboyu Kapalı Kesit Projesi'ni ele alan Karacan, alanda şuan demir aksamına ilişkin çalışmaların sürdüğünü, peyzaj ve diğer çalışmaların ise hava koşullarının el verdiği zaman yapılmaya başlanacağını dile getirdi.

FİRMA BELİRLENDİ

Anadolu Üniversitesi Kavşağı'ndan çevre yoluna bağlantı yolu ile ilgili ESKİ, OEDAŞ, ESGAZ ve Karayollarını bir araya getirip görüştüklerini kaydeden Karacan, bu yol ile ilgili tüm çalışmaların da Karayolları tarafından yapılmasına karar verildiğini, işi yapacak firmanın belirlendiğini, iklim şartlarının uygun olmasıyla bu yoldaki çalışmaların da başlanacağını belirtti.
Güney Çevre Yolu'nun yapılması için de Karayolları tarafından ihaleye çıkılması gerektiğini anımsatan Karacan, arazilerdeki toplulaştırma çalışmalarının devam ettiğini, konunun yakından takipçisi olduklarını söyledi. Karacan, çalışmaları duran 71 Evler'deki şehir hastanesi için de şu bilgileri verdi: " Uçakların sol iniş kolunda yükseklikle ilgili hava kuvvetlerinin bir ölçüsü vardı. Hastane yüksekliğinin bu ölçülere denk gelmediğine ilişkin bir yazı gelmişti.
Bu süreçten sonra bu konuyu Milli Savunma Bakanlığı'na taşıdık. 1. Hava Komutanlığı'nın izin yazısı ile birlikte çalıştay yapıldı.
Çalıştaydan da uygunluk yazısı çıktı.
Önümüzdeki 10 gün içerisinde bu yazıyı bakanlığa ileterek buradaki çalışmalarımıza da yeniden başlayacağız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karacan'dan Gündoğdu'ya alt geçit müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz