Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teknogirişim desteği alan iller arasında Kayseri 5'inci

Giriş Tarihi: 27.3.2016
Teknogirişim desteği alan iller arasında Kayseri 5'inci

Erciyes Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Coşkun, Kayseri’nin 49 il arasında 5’inci sırada yer almasının memnuniyet verici olduğunu söyledi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü Teknoloji Geliştirme Bölgeleri İzleme ve Değerlendirme Şube Müdürlüğü'nün teknogirişim desteği alan iller arasında Kayseri 5'inci sırada yer aldı. Erciyes Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Abdulhakim Coşkun "49 il bazında tekno girişim desteği alan şehirler arasında Kayseri'nin 5'inci sırada yer alması oldukça memnuniyet vericidir. Erciyes Teknopark olarak Kayseri'de teknogirişim desteği alan girişimci sayısını artırıp onlara yol haritası çizmek adına bizde 25 kişilik uzman kadromuz ile aktif rol almaktayız" dedi.
Erciyes Teknopark'ta, girişimcilerin fikrinin ekonomik değere dönüşmesine kadar geçen tüm süreçleri için benzeri olmayan, tamamen özgün bir kuluçka modeli olan Sera Kuluçka programının başarı grafiğinin de giderek yükseldiğini belirten Coşkun "Sera Kuluçka Merkezi, girişimci adaylarının teknoloji tabanlı, yenilikçi, ticari değeri yüksek iş fikirleri üretmelerini ve bu iş fikirlerini ürüne/hizmete dönüştürüp pazara sunmalarını sağlayarak başarılı girişimciler yetiştirmeyi amaç edinmiş bir kuluçka programıdır. Girişimci adayları, Sera Kuluçka Merkezi'nde kendilerine tahsis edilen her türlü donanıma sahip ofis alanlarında çalışıp süreç boyunca Sera Kuluçka Merkezi'ndeki eğitim, mentörlük gibi ayrıcalıklı hizmetlerin tamamından ücretsiz olarak faydalanmaktadır" dedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Teknogirişim desteği alan iller arasında Kayseri 5'inci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz