Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özyeğin’den markalaşma dersi

Giriş Tarihi: 10.4.2016
Özyeğin’den markalaşma dersi

‘Anadolu Markaları’ panelinde konuşan işadamı Hüsnü Özyeğin girişimcilik dersi verdi. Özyeğin “Yatırım yapmaktan korkmayın, girişimci olun, birkaç kez batmayan işadamı olamaz” dedi

önemli bir toplantıya daha ev sahipliği yaptı. 'Anadolu Markaları' panelinin Kayseri ayağı geniş bir katılımla yapıldı. Panele konuşmacı olarak Kayseri ekonomisine yön veren kuruluşlar adına, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Meysu Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Güldüoğlu, BRN Yatak Genel Müdürü Berna İlter, Turkuaz Seramik Yönetim kurulu Üyesi Kürşat Noyan Özkaya, Bamen Genel Müdürü Murat Başyazıcıoğlu katıldı. Panelde Fiba Holding yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, büyük markaların nasıl oluştuğu konusunda tecrübelerini anlattı. Kayseri'nin coğrafi konumunu avantaja çevirdiğini belirten Özyeğin "Kayseri bölgenin en önemli ticaret ve sanayi merkezlerinden biri haline geldi" dedi.

'MUTLAKA KURUMSALLAŞIN'
"Birkaç kez batmayan iş adamı olamaz" diyen Özyeğin "Kayserili işadamları niye yatırım yapmaktan korkuyorlar bunu anlamış değilim. Ben Kayseri'de daha fazla yatırım bekliyorum. Lütfen girişimciliğe önem verin, kurumsallaşın, yabancı dil önemli" dedi. Özyeğin "'da ilk banka açan benim. 11 bin çalışanım var. Üniversitemde okuyan öğrencilerimize işlerinin hazır olduğunu söylüyorum. Orta Doğu'dan gelen öğrencileri 'daki bankam ve işyerimde çalıştırıyorum. Çalışanın elini taşın altına koyarsan kazanırsın. Çünkü herkes kendi işi gibi çalışır" diye konuştu. Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan, Özyeğin'den Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'ne bir meslek okulu yaptırması için söz aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özyeğin’den markalaşma dersi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz