Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Azeri çıların yeni rotası Ercİyes

Giriş Tarihi: 17.4.2016
Azeri kayakçıların yeni rotası Ercİyes

Bakü’de düzenlenen AITF 2016 Fuarı’nda Azeri çıları Erciyes’e çekmek için çok önemli adımlar atıldı

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de 7-9 Nisan arasında gerçekleşen AITF 2016
Fuarı'na 'den Radisson Blu Hotel katıldı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in de gezdiği Türk stantları büyük ilgi gördü. Azeri turizm acentalarının Erciyes'i hiç bilmediklerini belirten Radisson Blu Hotel Satış Satış Müdürü Menderes Karakütük fuarda ve katıldıkları televizyon programlarında cennetini tanıttıklarını söyledi.

PALANDÖKEN'E ALTERNATİF
Karakütük yaptığı görüşmeler sırasında Azerilerin Kayseri'deki kayak potansiyeli hakkında bilgiye sahip olmadıklarını belirterek "Erciyes'teki kayak tesislerinin Türkiye'nin en iyisi olduğunu anlattığımda şaşkınlıkla dinlediler. Azeri kayakçılar her sene Palandöken'e gitmekten sıkılmış. Uludağ'daki pistlerin de kısalığından şikayetçiler. Erciyes onlar için iyi bir alternatif. Tanıtım çalışmamız meyvesini verecektir. Biz bu konuda hiç bıkmadan, usanmadan, yorulmadan Kayseri'mizi dünyaya tanıtmak yolunda çıktığımız yolda ilerlemeye devam edeceğiz. Radisson Blu Hotel Kayseri olarak yakın bir gelecekte Kayseri'mizi hem kayak, hem kültür hem de outdoor sporları anlamında dünya turizmine kazandırıp şehre hem yabancı turist hem de büyük bir gelir potansiyeli kazandıracağımıza yürekten inanıyoruz" dedi.

Kayseri turizminin gelişmesi için aralık ayı içinde 100 Arap turizm şirketini 3 gün konuk eden Radisson Blu Hotel, misafirlerine kenti, Erciyes'i ve Kapadokya bölgelerini gezdirdi. Kayseri'de ilk defa 5. Metex Fuarı'nı da açan otel, yerli ve yabancı turizmcilerin beğenisini kazandı. Bu konuda bir açıklama yapan Radisson Blu Hotel Genel Koordinatörü Fercan Başkan "Amacımız Kayseri ve Erciyes'i tanıtmak. Dünyadaki bütün fuaralar katılıyoruz. En son Bakü'deki fuara Türkiye den otel olarak biz katıldık. Şimdi hedefimiz Azeri kayakcıları Erciyes getirmek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Azeri kayakçıların yeni rotası Ercİyes
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz