Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mehmet UZEL: Az konuşan, çok yol alan belediye başkanı

Giriş Tarihi: 17.4.2016
Ne demler: Az konuşacaksın, çok iş yapacaksın..
'de mevcut yerel yöneticilere bakıldığında Melikgazi Belediyesi'nin bu mantığa en uygun belediye oluşudikkatimi çekiyor. Kimisi, çok gürültülü hizmet üretiyor, kimisi de sesiz sedasız yoluna bakıyor.
Mesela şu sıralarda kültür ve sanat etkinlikleriyle ön planda olan Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Başkanı Mustafa Çelik'in kültür- sanat etkinlikleri son gaz devam ediyor.
Geçtiğimiz günlerde Melikgazi Belediye Başkanı'ndan randevu istedik, o da bizi davet etti. Memduh başkan uzun bir dönemden beri Melikgazi Belediye Başkanlığı yapmaktadır.
Ben başkanın görev süresinde hiç bir polemiğe karıştığını görmedim. Ya da yaptığı hizmetleri bağıra çağıra kamuoyuna duyulduğunu...
Hatta, bu yüzden bir yazımda eleştiri konusu etmiştim...!
Ne yapıyor Memduh başkan?
Hiç bir polemiğe, gürültüye, kavgaya karışmadan icraata yöneliyor. Herkes konuşurken, o işine odaklanıyor.
Kimisine göre Memduh başkan ya çok sessiz ya da çok isteksiz...!
Oysa bu tamamen bir yönetim şekli..
"Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır..." Yerel yönetimler uzmanı sıfatını da hatırlatırsak, Memduh başkanın da tarzı bu. Yani sessiz ve derinden gitmek.
Herkes konuşurken, elbetteki iş yapan yol alır. Memduh başkan da işini biliyor.
Ve iyi de yol alıyor.
Mesela son zamanlarda belediyesini gündeme taşıyan önemli projeler tarihi yerler, camiler, hanlar, sağlık ocakları, spor salonları, pazar yerleri...
Melikgazi Belediyesi, 'nin en etkin ilçe belediyeleri arasında ilk sıralarda yer aldığı gibi 2015 faaliyet raporundan bütün partilerden evet oyu almış Türkiye'nin tek ilçe belediyesidir.
Memduh başkanın dediği gibi belediyelerin asfalt dökmesi, kaldırım,park-bahçe yapması zaten asil görevleridir. Esas itibariyle belediyecilik insanların kalbine, ruhuna hitap edecek bir takım kültürel sosyal projeleri de yaşama geçirmektir.
Melikgazi Belediyesi'nin gerçekten özveriyle çalışan bütün birimlerinin yanında, basın bürosu diğer belediyelerde görmediğim olağanüstü çalışmasıyla takdire şayan.
Basın Bürosunun başında 70 bin kitaba sahip, antika meraklısı Faruk Yaman ile yardımcısı Cenani Ayaydın'ı da kutlamak gerek.
Görüldüğü gibi çok sessiz görünen Memduh başkan, aslında büyük işler yapıyormuş.
Az konuşan, çok yol alır..
Umarım, Kayseri'deki tüm mantık bu olur...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet UZEL: Az konuşan, çok yol alan belediye başkanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz