Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beklenen açılıyor

Giriş Tarihi: 1.5.2016
Beklenen müze açılıyor

Lisesi’nde oluşturulan’ Milli Mücadele si’ yarın açılacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa , açılış için hazırlanan müzede incelemelerde bulundu

Büyükşehir Belediyesi, 'ye önemli bir daha kazandırdı. Yarın törenle açılacak olan Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi, tüm yönleriyle Kurtuluş Savaşı'nı, Anadolu'nun milli mücadeleye katkısını ve milli mücadele kahramanlarını anlatacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa , açılışa hazır hale gelen müzede incelemelerde bulundu. Milli Mücadele Müzesi ile insanlara milli mücadele ruhunu hatırlatmak istediklerini ifade eden Başkan Çelik, Kayseri ve ülkeye çok önemli bir müze kazandırmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

ÖNEMLİ BİR DURAK OLACAK
Müzenin Kayseri'deki Kültür Yolu Projesi'nin en önemli duraklarından birisi olduğunu dile getiren Başkan Çelik "Binanın zemin katında tarihimizde önemli bir konuma sahip milli mücadele yıllarını canlandıracağız. Özellikle Sakarya Savaşı'na katılıp da şehit olan öğrencileri ön plana çıkarıyoruz. Ayrıca Kayseri Lisesi'nde okuyan devlet adamlarımız da müzede yer alacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beklenen müze açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz