Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Devlet gibi belediyeyiz’

Giriş Tarihi: 8.5.2016
‘Devlet gibi belediyeyiz’

Büyükşehir Belediyesi’nin Talas Kuruköprü’de yaptırdığı ortaokul törenle açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa , devlet gibi bir belediye olduklarını belirterek, ihtiyaç duyulan her hizmeti yerine getirmek için çalıştıklarını söyledi

Talas'ın Kuruköprü Mahallesi'ne yaptırılan ortaokulu açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa 'in yanı sıra Vali Orhan Düzgün, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Mehmet Özhaseki, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, bürokratlar, davetliler ve vatandaşlar katıldı. Törende konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, seçim döneminde Talas'taki en önemli ihtiyacın okul ve sağlık tesisi olduğunu tespit ettiklerini belirtti ve bu ihtiyaçları gidermek için çalıştıklarını söyledi. Palancıoğlu, Kuruköprü Ortaokulu için başta ve Çelik olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. Büyükşehir Belediye Başkanı ise sözlerine "Devlet gibi belediyeyiz" diyerek başladı. Devlet gibi çalıştıklarını ifade eden Başkan Çelik, "Belediyelerin kanunla yazılmış görevleri var. Bu doğrultuda tabii ki yolları yapacağız, ulaşımı sağlayacağız, toplu taşıma hizmetlerini gerçekleştireceğiz, imar düzenlemelerini ve kentsel dönüşüm çalışmalarını yapacağız. Bunlar bizim asli görevlerimiz; ama bunların yanında devletimizin yaptığı işleri de yapıyoruz. 'Bizim görevimiz değil' diye bir kenara itmiyoruz. İhtiyaç olan her yere okul yapmaya gayret ediyoruz" dedi.

SON 3 YIL 30 YILA BEDEL
Vali Orhan Düzgün ise okullarının yapılmasına katkıda bulunan Kuruköprü halkını tebrik ederek sözlerine başladı. Okulda yetişecek çocukların ailelerine ve ülkemize hayırlı evlatlar olmaları temennisinde bulunan Düzgün, Kayseri'deki eğitim yatırımlarından da bahsetti. Düzgün, Kayseri'de son üç yılda eğitime yapılan yatırımın önceki 30 yıla bedel olduğunu kaydetti. Konuşmaların ardından Kuruköprü Ortaokulu, protokol mensupları ve öğrencilerce eğitim ve öğretime açıldı. Vali Düzgün, Kayseri Milletvekili Özhaseki ve Başkan Çelik açılış sonrası okulu gezerek eğitim gören öğrencilerle sohbet etti.
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Devlet gibi belediyeyiz’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz