Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mehmet UZEL: turizmi umutlu

Giriş Tarihi: 15.5.2016
Geçtiğimiz gün Radisson Blu Hotel Genel Müdürü Fercan Başkan ile hem sohbet ettik hem de oteli gezdik. Görmeyenler için bu bölgenin en güzel ve modern oteli diyebilirim.
Bulunduğu konum olarak 'nin en güzel yerinde bütün odalarından Erciyes'in o muhteşem manzarasını görebilirsiniz. Gerçekten kafa dinlemek için Akdeniz veya Ege'ye gitmeye gerek yok.
Fercan Başkan, Beyoğlu ve Sultanahmet'teki terör saldırılarının ardından turist sayısında ciddi bir azalma olduğunu bundan dolayı yerli ve yabancı turistlerin Anadolu'yu tercih ettiklerini belirtti.
"Büyükşehirlerdeki otellerde turist sayısında azalma olmasına rağmen bizde bu oran yüzde 20 arttı.
Büyükşehirlerdeki işadamları her türlü toplantıları için Anadolu'yu tercih ediyor. Bundan dolayı bölge turizmi için çok umutluyum. Kayseri'ye ve bölgeye gelen turist ağırlıklı olarak yerli onlar da huzur ve sakin bir ortam istiyor" dedi.
Diğer taraftan Kayseri'nin ve bölgenin tarihi açıdan da çok zengin olduğunu belirten Başkan, dünyanın her tarafında düzenlenen turizm fuarlarına katıldıklarını burada Kayseri'nin ve bölgenin tanıtımı için turizmci arkadaşlarla çok çalıştıklarını anlattı. Vali Orhan Düzgün'ün turizmden gelen biri olmasının Kayseri için büyük şans olduğuna dikkat çekti. Valimizin bir turizmci gibi çalıştığını vurguladı.
Başkan Özetle şu noktalara çekti:
"Kayseri dünyaya tanıtılmamış.
Geçtiğimiz günlerde Azerbaycan düzenlenen fuarda Azeri turistler Kayseri ve Erciyes'i bilmediklerini söylemişler.
Aynı şekilde Arap dünyası da yeterince bölgeyi tanımıyordu, Arap turizmcileri Kayseri'ye getirdik burada misafir ettik.
Kayseri ve Kapadokya bölgelerini gezdirdik.
Buraya hayran kaldılar. Tabi bunun yanında turizminde önem vermeliyiz.
Erciyes'in pisti çok güzel. Erciyes'i tercih etmelerin bir nedeni de ulaşımın Türkiye'nin her yerinden kolay olması.
Fakat daha lüks otellerin olması lazım.
Kayak turizmi için gelenler üst segmentte turistler. Sıcak bir ortam rahat edebileceği, kafa dinleyeceği ortamları arıyorlar.
Siz bu insanlara karton bardakta çay kahve servis ederseniz bu insanlar buraya bir daha gelmez." Fercan Başkan'ın sözleri sektöre yön vermeli... Radisson Blu, bir marka müşteri sorunu yaşayacağını sanmıyorum.
Ancak Kayseri'nin sanayinin yanı sıra turizmde de böyle büyük markalara ihtiyacı var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet UZEL: Kayseri turizmi umutlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz