Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Siz bizim için çok özelsiniz’

Giriş Tarihi: 22.5.2016
‘Siz bizim için çok özelsiniz’

Valisi Düzgün koruyucu aileleri kabul etti. Vali Düzgün, çocuklara sıcak yuvalarını açan ve onlara anne-baba olan koruyucu ailelerin kendileri için her özel olduğunu ifade etti

Valisi Düzgün, her yıl 15-21 Mayıs arasında kutlanan Aile Haftası nedeniyle koruyucu aileleri ve çocukları makamında kabul etti. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Ahmet Kaldırımcı'nın da hazır bulunduğu ziyarette, Aynur-Ahmet Kaya çifti ve çocukları Nazlı, Vedat- Fatma İzgi çifti ve çocukları Bekir, Recep-Sema İstek çifti ve çocukları Hamit'i ağırlayan Vali Düzgün, çocukların sağlıklı ve mutlu bir aile ortamında yetişmelerine fırsat sunan koruyucu ailelere teşekkür etti.

'KORUYUCU AİLELER ARTMALI'
Vali Düzgün, çocukların sağlıklı gelişebilmeleri için kendilerini koruyacak, sevecek, destekleyecek, güven sağlayacak, sosyal ve maddi gereksinimlerini karşılayabilecek sıcak bir aile ortamına ihtiyaç duyduğunu belirterek, huzurlu ve sağlıklı ortamda bulunan aile bireylerinin hem okulda hem de iş hayatlarında başarılı olduklarını söyledi. Kayseri'nin koruyucu aile bakımından hem sayısal hem de niteliksel olarak önemli bir yerde olduğunun altını çizen Vali Düzgün, daha çok çocuğun koruyucu aile hizmetinden faydalanmasını temenni ettiklerini dile getirdi. Vali Düzgün, çocuklara sıcak yuvalarını açan ve onlara anne-baba olan koruyucu ailelerin kendileri için her özel bir anlam taşıdığını ifade etti. Düzgün "Kayseri, 2016'da 158 koruyucu aile ve yanlarında kalan 175 çocuk ile İstanbul, İzmir ve Ankara'dan sonra gelirken, nüfusa oranla en çok koruyucu aile barındıran il unvanını taşımaktadır" görüşünü dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Siz bizim için çok özelsiniz’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz