Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kocasinan’da çılgın projeler

Giriş Tarihi: 29.5.2016
Kocasinan’da çılgın projeler

Kentsel dönüşüm ve sosyal belediyecilik çalışmalarıyla örnek gösterilen Kocasinan Belediye Başkanı Çolakbayrakdar,’nin en büyük parkı ve diğer projelerini SABAH ’ye anlattı

Sosyal belediyecilik anlayışıyla hem Kocasinan ilçesine hem de gençliğe önemli yatırımlar yapan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, göreve geldiği günden bu yana yeşile ve gençliğe verdiği önemi yaptığı icraatlarıyla ortaya koydu. Hayal ettiği bir Kocasinan'ı ilk dönemde belli bir noktaya kadar getirdiğini belirten Çolakbayrakdar, ilçe genelinde uyguladığı örnek proje, altyapı, üstyapı, yol açma ve genişletme çalışmalarını ve tüm projelerini SABAH 'ye anlattı. Belediye bünyesinde hizmet veren sosyal tesisler, parklar, hobi bahçeleriyle her yaştan vatandaşın yüzünü güldürüyor. Yapılan projelerin ortak karar sonrasında hayata geçirildiğini belirten Çolakbayrakdar belediye çalışmalarının bir ekip işi olduğu belirterek "Bu işler tek başına yapılan işler değil. Belediyenin en alt kademesinden, en üst kademesine kadar tüm arkadaşlarımızla birlikte ortak aldığımız kararlarla bunları hayata geçiriyoruz" diye konuştu.

HAYAT STANDARDI YÜKSELİYOR
Kentsel dönüşüm çalışmalarındaki son duruma ilişkin bilgiler veren Çolakbayrakdar, özellikle kamulaştırmada çok fazla sorunla karşılaşmadıklarını belirterek "Vatandaşa hayat standardını yükseltmek amacıyla çalışan Kocasinan Belediyesi, başlattığı kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında ekonomik ve nitelikli konutları hakkında halkın hizmetine sunacak" dedi. Uyguladığı sosyal projelerle 7'den 77'ye her kesime ulaşan Çolakbayrakdar, projelerin bazılarını şöyle anlattı: "Vatandaşa yaşamındaki her dönemde destek oluyoruz. İlçe sınırları içinde doğan her bebeğe hizmet sunuyoruz. Özellikle yaşlıların, yetim ve öksüz çocukların geleceğe daha güvenle bakmasına olanak sağlamak için eğitim alanında uyguladığımız başarılı projelerle Kocasinan'ın adını sık sık gündeme taşıyoruz."
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocasinan’da çılgın projeler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz