Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir dünya markası: Şeker

Giriş Tarihi: 5.6.2016
Bir dünya markası: Kayserİ Şeker

Şeker, üretimin her aşamasını ve çalışma faaliyetlerini, “ güvenliği ve İş Kanunu, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmelikleri ile ILO kriterleri kapsamında sahip olunması gereken ve sertifikalarla belgelendirmeye devam ediyor

TS EN ISO 9000 Kalite Yönetim, TS EN ISO 22000 Gıda Güvenliği, FSSC 22000 Gıda Güvenliği, TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti, TS 861 Beyaz Şeker Standardı, Helal Gıda, Yerli Malı, KOSHER Sertifikalarına sahip olan Şeker, altı aylık bir çalışma sonrasında TS 18001 Sağlığı ve Güvenliği si ile TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi belgelerine de sahip olmayı başardı. İnsan sağlığının her şeyden daha önemli olduğu bilinci ile hareket eden Kayseri Şeker Fabrikası, üretilen şekerin en sağlıklı şekilde tüketiciye ulaşmasını sağlamanın yanı sıra çalışan sağlığına verdiği önemin göstergesi olarak, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili çalışmalarını sistematik hale getirmek suretiyle kurumsal kimliğini perçinleyip faaliyetlerini belgelendirmeye devam ediyor. TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Belgesi ile TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belge takdim töreninde konuşan Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Levent Benli, Kayseri Şeker Fabrikasının, Gıda Güvenliğini zirveye taşıyarak, FSSC 22000 GIDA Güvenliği Sistem Belgesi'ne sahip Kayseri'de ilk ve tek firma olduğuna dikkat çekti ve bu belge ile Türkiye'de faaliyet gösteren dünyanın dev firmalarının tedarikçi listesine girmeyi başardıklarını belirtti.

4'ÜNCÜ VE 5'İNCİ YILDIZLAR GELDİ
Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ise "Kayseri Şeker durup dururken, hiçbir şey yapmadan bu belgelere sahip olmadı. Üzerine düşen tüm yükümlülükleri fazlasıyla yerine getirdiği, gerekli alt yapı çalışmalarını yaptığı ve sorumluluklarının farkında olarak hareket ettiği için bu belgeleri almaya hak kazandı. Burada yeri gelmişken TSE yetkililerinin de haklarını teslim etmek istiyorum. Hakikaten büyük bir titizlikle, tabiri caizse kılı kırk yararak, en ufak bir ayrıntıya bile göz yummayarak denetimlerini gerçekleştirdiler. Bu yaklaşımlarından dolayı da kendilerini huzurlarınızda tebrik ediyorum. Kayseri Şeker bu belgelerle birlikte sektöründe dünya markası olma yolunda emin adımlarla yürümektedir. Kayseri Şeker artık bilimle, ilimle, dünyanın gerçekleriyle, standartlarıyla harmanlanmaktadır" diye konuştu. Türk Standartları Enstitüsü Genel Sekreter Yardımcısı Aykut Kırbaş da, "Kayseri Şeker ülkemizdeki kalite yolculuğumuzda bizim en büyük paydaşlarımızdan birisidir. Bugün burada bulunmamızın nedeni yönetim sistemi alanında Kayseri Şekere 4. ve 5. yıldızı yani 4 ve 5. belgeyi vermek için bir araya geldik. Kayseri Şeker bu belgeleri alarak uluslararası bir şekilde sertifikasını ilan etmiş durumda. Kayseri Şeker daha öncede bu hassasiyeti gösteriyordu. Şimdi artık bunu tüm çalışanları ve kamuoyu ile paylaşmış durumdadır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir dünya markası: Kayserİ Şeker
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz