Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anbar’da dönüşüm zamanı

Giriş Tarihi: 3.7.2016
Anbar’da dönüşüm zamanı

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, kentsel dönüşüm projesi kapsamında Anbar Mahallesi’nde ilk etapta 3 bloktan oluşan 185 daire yapılacağını söyledi

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Anbar Mahallesi'nde yaptırılacak olan 445 konutluk kentsel dönüşüm projesi kapsamında ilk çalışmanın başladığını belirtti. Büyükkılıç kentsel dönüşüm projesi çalışması için Anbar Mahallesi'nde 1970'li yıllarda yapılan 96 gecekondunun mülk sahiplerince yıkıldığını söyledi. Büyükkılıç Anbar Mahallesi'nde kentsel dönüşüm projesinin 8 ayda projelendirilerek Bakanlar Kurulu'nca kabul edildiğini ifade etti.

8 AYDA PROJELENDİRİLDİ
Başkan Büyükkılıç şöyle konuştu: "Anbar Mahallesi'nde geçen yıl başlanan kentsel dönüşüm çalışması 8 ay gibi çok kısa bir sürede projelendirildi, mülk sahiplerince anlaşma yapıldı ve Bakanlar Kurulu'nca da kabul edildi. Şimdi sıra modern, sağlıklı ve şehrimize yakışır bir şehircilik ilkesi ile apartmanların inşasıdır. Bunun için ilk etapta 3 bloktan oluşan 185 dairelik kentsel dönüşüm konutların temeli atılacaktır. Temel kazısı devam eden bu 185 daire 2017'de tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilecek." Büyükkılıç "Melikgazi şehrinde çirkin bir görüntü ve yaşam oluşturan Anbar semti bundan böyle hak ettiği yaşam düzeyini yaşayacaktır. Şimdi iyi bakın çünkü bir yıl sonra bir çirkinliği ve karmaşıklığı göremeyeceksiniz. Anbar halkı hak ettiği konutları ile sosyal yaşamları da değişecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anbar’da dönüşüm zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz