Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Temiz atağı

Giriş Tarihi: 3.7.2016
Temiz enerji atağı

OSB, ’nin en büyük güneş tarlalarını Kayseri’de kurdu. KOSB Başkanı Nursaçan, güneş si santrali çalışmalarını yerinde inceledi

Organize Sanayi Bölgesi (KOSB)
Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, güneş si santrali çalışmalarını yerinde inceleyerek, bilgi aldı. Güneş enerjisinin elektrik üretimindeki payının gün geçtikçe arttığını söyleyen Nursaçan "Özellikle son yıllarda ülkemiz enerji sektöründe büyük atılımlar gerçekleştirmekte ve sektörün iyileştirilmesi adına birçok çalışma yapılmaktadır. Çünkü yenilenebilir enerji kaynakları açısından büyük bir potansiyele sahiptir. Güneş enerjisi; temiz, yenilenebilir ve sınırsız bir kaynak olması itibariyle birçok uygulama alanına sahiptir. Elektrik üretiminden ısıtmaya, sıcak su elde edilmesinden aydınlatmaya kadar oldukça geniş bir kullanım alanı var. Dünyada ve ülkemizde artan teknolojik gelişmelerle birlikte güneş enerjisinin geleceği oldukça parlak gözükmektedir. Bu neden KOSB'de güneşe dümen kırarak güneş enerjisi santrali yatırımlarına azami önem ve öncelik göstermektedir" dedi.

İKİNCİ SANTRAL GELİYOR
Yaptıkları çalışmalara değinen Nursaçan şöyle devam etti: "KOSB'de faal durumda olan santral 7 megawatt kurulu gücü ile hizmet vermektedir. KOSB güneş enerjisi santrali ortalama 8.760.000 kilovatsaat elektrik üretimi ile 2 bin 647 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir. 27 megawatt'lık kuruluş aşamasında olan ek santralin çalışmaları ise hızla devam etmektedir. Geleceğin enerji kaynağı projesinin tamamlanması ile yaklaşık olarak 45 Megawatt kapasiteli KOSB güneş enerjisi santrali enerjide dışa bağımlılığımızın azalmasına da katkıda bulunacaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Temiz enerji atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz