Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demokrasi nöbeti devam edecek

Giriş Tarihi: 28.7.2016
Demokrasi nöbeti devam edecek

AK Parti İl Başkanı H. Cahit Özden ve Kayseri milletvekilleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ikinci bir emrine kadar meydanlarda demokrasi nöbetine devam edeceklerini açıkladı

15 Temmuz ihanet gecesinin ardından 'de Cumhuriyet Meydanı'ndaki demokrasi nöbeti de sürüyor. Nöbetin 10'uncu gününe ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Vali Süleyman Kamçı, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer ve 10 binlerce vatandaş katıldı. Demokrasi nöbetinde konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ülkenin bir belayı atlattığını belirterek, "Bir darbeyi def ettik. Büyük bir imtihan verdik. Başarılı olsalardı ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın canına kast etselerdi iç savaş çıkacaktı. Ülkenin güneydoğusunu parçalamak istiyorlardı. Bu ülkeyi çökertmek istiyorlardı. Zalimlerin hesap edemedikleri üç şey vardı. Bütün planların üstünde plan yapan Yüce Allah'ın olduğunu bilmiyorlardı. Bütün kötülüklere karşı dimdik ayakta duran 'ı tanımıyorlardı. Sizin gücünüzü bilmiyorlardı. Bunların hepsi bir araya geldiği zaman Allah'a hamdolsun şimdi bayram yapıyoruz" dedi.

MİLLETÇE MEYDANLARDAYIZ
AK Parti Kayseri İl Başkanı H. Cahit Özden ve Kayseri Milletvekilleri basın toplantısı düzenleyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın ikinci bir emrine kadar meydanlarda demokrasi nöbetine devam edeceklerini bildirdi. Milletvekilleri ile birlikte basının karşısına çıkan Özden, demokrasiye sahip çıkan halka ve medyaya teşekkür etti. Toplantıda konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki "Millet, tank, helikopter, uçak ve toplara karşı ellerinde Türk Bayrakları, dillerinde tekbir ile milli iradeyi kastetmeye çalışanlara karşı koydu. Türk askeri üniforması giymiş Fetullahcı Terör Örgütü elemanlarına karşı partili gözetmeden sokağa çıkan Türk Milleti destan yazmıştır. Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın ikinci bir emrine kadar demokrasi nöbeti tutmaya devam edeceğiz" dedi. AK Parti Kayseri İl Başkanı H. Cahit Özden de "Ülkemizin bekası, milletimizin geleceği için meydan nöbetimize devam ediyoruz. Aralıksız olarak da milletçe meydanlardayız. Başkomutanımızın ikinci bir emrine kadar da meydanlarda olacağız. Meydanlardaki kalabalıklar şunu çok net gösterdi milletimiz vatan savunması konu olunca, milli irade söz konusu olunca, devletimizin bekası konu olunca nasıl kenetlendiğini bütün dünya ya gösterdik" diye konuştu. AK Parti Kayseri Milletvekili Dr. İsmail Tamer ise şunları söyledi: "Yapılan bütün darbeler milli iradeye karşı cinayettir. Ancak siyasi tarihimizde hiç bir darbe girişimi bu kadar alçakça ve kalleşçe olmamıştır. TBMM'yi sivil halkı bombalama alçaklığını hiç bir şeyle izah etmek mümkün değildir. Milletimiz üzerine bombayla, tankla, tüfekle saldıranlar asla Türk askeri olamaz. Bunlar asker elbisesi içesindeki canilerdir, teröristlerdir. Bu teröristlere en ağır cezanın verileceğinden kimsenin şüphesi olmasın." AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis ise "Ülkemiz 15 Temmuz darbe girişimini tankların karşısında duran Türk Milleti sayesinde dimdik ayakta atlattı. Tankın gücünün halkın gücünü yenemediği hain kalkışma, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve halkın dik duruşu ile önlendi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demokrasi nöbeti devam edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz