Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de FETÖ’nün kökünü kazıyoruz”

Giriş Tarihi: 20.8.2016
“Kayseri’de FETÖ’nün kökünü kazıyoruz”

Valisi Süleyman Kamçı, FETÖ operasyonları kapsamında yaklaşık 300 kişinin tutuklandığını, kamu kurumlarında ise 2 bin memurun açığa alındığı söyledi

Valisi Süleyman Kamçı FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kentte başlatılan operasyonları değerlendirdi. Erciyes Dağı'nın 3 bin 400 metresindeki Ottoman Tepesi'nde gazetecilerle bir araya gelen Vali Kamçı "Cumhurbaşkanımızın talimatıyla FETÖ operasyonlarımız hızla devam ediyor. Kayseri'de FETÖ'nün kökünü kazıyoruz, kazımaya da devam edeceğiz. 15 Temmuz'dan bu yana Kayseri'de 300'e yakın tutuklama oldu. 2 bine yakın da kamu kurum ve kuruluşlarından açığa alınmış memur var. Adli ve idari soruşturmalar sürüyor. Bunlarla ilgili tüm kuruluşlar araştırma yapıyor" dedi. Gazetecilerin, 'Darbeciler sözde yazılarında vali ve belediye başkanı atanacak 4 il arasında Kayseri'ye de yer vermiş' hatırlatması üzerine Vali Kamçı şöyle konuştu: "Darbecilerin hazırladığı sözde yazıda, öncelikli olarak vali ve belediye başkanı atanacak iller arasında Kayseri, İstanbul, Ankara, İzmir vardı. Darbecilerin hazırladığı bu sözde yazıda vali ve belediye başkanı derdest edilecekti. Darbe teşebbüsü sırasında gerekenen önlemleri gecikmeden aldık. İlimiz Erkilet 12'nci Ana Ulaştırma Üssü'nden 8 nakliye uçağı önceden kalkmıştı. Biz görev başındayken 3 uçak daha kalktı. Kayseri'de darbe girişimi sırasında hatasız bir süreç geçirildi. Kimsenin burnu kanamadı. Askeri birliklerimiz de bizim yanımızdaydı. Kayseri halkına gerek darbe girişimi sırasında gerek sonrasındaki demokrasi nöbetlerine gösterdikleri hassasiyet nedeniyle sonsuz teşekkür ederim."

"MİLLİ İRADEYİ ÇİĞNETMEYİZ"
Demokrasi nöbetlerine eksiksiz katılan vatandaşlara da teşekkür eden Vali Kamçı "Vatandaşlarımız varken, milletimiz varken, kimse bundan sonra darbe girişimine teşebbüste bulunmayacak. Vatandaşımız sokaklarda ve meydanlarda bunun dersini verdi. Artık demokrasimiz 15 Temmuz öncesinden çok daha güçlü. Bundan sonrada kimse bu hatayı yapamayacak. Allah'ın izniyle gerektiğinde tankların önüne yatacağız, bombalara olacağız. Ama kimse bu memleketin milli iradesini çiğnemeyecek, çiğnettirmeyeceğiz" diye konuştu.

ARKADAŞINA GÖNDER
“Kayseri’de FETÖ’nün kökünü kazıyoruz”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz