Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ile sıcak ilişki ciyi sevindirdi

Giriş Tarihi: 20.8.2016
Rusya ile sıcak ilişki turizmciyi sevindirdi

The President Hotel Genel Müdürü Atakan Altuğ, ile yeniden rayına oturan ilişkilerin de yüzleri güldürdüğünü, Rus turistlerin rezervasyon yaptırmaya başladığını söyledi

Kayserili işadamı Süleyman Çetinsaya'ya ait The President Hotel'in Genel Müdürü Atakan Altuğ, ile ilişkilerde yaşanan olumlu gelişmelerden çok memnun olduklarını söyledi. Hedef olarak rotayı Balkanlar'a ve 'ya çevirdiklerini belirten Altuğ, " sektöründeki krize rağmen Rusya ile yaşanan gelişmelerden oldukça memnunuz. Bu gelişmelerin sonuçlarını alıyoruz. Otelimizde bu gelişmeler sonucunda doluluk oranı artmaktadır" dedi. Altuğ "İstanbul turizmde ciddi bir daralma yaşadı. Ancak tüm olumsuzluklara rağmen, otel olarak moralimizi bozmadık, devletimize güvendik. Rusya ile gelişmeler oldu. Yoğun bir çalışma temposu ile çalışıyoruz. Bu yılın ilk 7 ayında tarihi yarım ada bölgesinde yüksek doluluğa ulaşan tesislerden biri olduk. Nitekim yıllardır çeşitli pazarlarla yaptığımız tanıtım ve pazarlama çalışmalarının meyvelerini almayı sürdürüyoruz. Tabi ki hükümetimizin bu konuda almış olduğu kararlarla Rusya ile iyimser çalışmaları ve Sayın Cumhurbaşkanımızın gayretli çalışmaları sonucu Rus turistler gelmeye başladı" diye konuştu. Altuğ "Yılın ilk 7 aylık döneminde Lübnan, Cezayir ve Azerbaycan pazarlarından ciddi bir artış yakaladık. Ancak Norveç ve İsveç pazarlarında kayıplarımız oldu. Son zamanlarda Rusya başta olmak üzere komşu ülkelerle yaşanan olumlu gelişmeler umut vermektedir. 2017'de bu gelişmelerin turizm açısından daha olumlu olacak" görüşünü dile getirdi.

ARALIKSIZ ÇALIŞMAYA DEVAM
Umutsuzluğa kapılmadan çalışmalara aralıksız devam edilmesinin önemine değinen Altuğ, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile meslek birliklerinin yurt dışında tanıtım ve pazarlama atağında olduklarını söyledi. Turizm sektöründe kalifiye insan kaynağının önemini vurgulayan Altuğ şöyle devam etti: "Otel misafirlerimize en iyi hizmet vermek için ekip olarak çalışıyoruz. Sektörde yaşanan olumsuzluklar karşısında dahi motivasyonumuz yüksek. Turizmde başarılı sezonların yanı sıra krizler de olabilir. Otel olarak biz krizde personel çıkarmak yerine, işler azaldığında hemen eğitim çalışmalarına önem veriyoruz ve böylece insan kaynağımızın yetkinliklerini daha da yükseltiyoruz. Bu yıl İstanbul'daki acentelerin yanında Ankara, İzmir, Adana, Giresun, Ordu, Rize, Trabzon gibi diğer illerdeki acenteleri de ziyaret ettik ve etmeye devam edeceğiz. Özetle krizler olabilir, burada yapılması gereken daha fazla çalışarak krizleri fırsat çevirmektir."

ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya ile sıcak ilişki turizmciyi sevindirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz