Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Coşkulu genel kurulda 11 madde kabul edildi

Giriş Tarihi: 27.8.2016
Coşkulu genel kurulda 11 madde kabul edildi

Pancar Kooperatifi’nde 63. Genel Kurul toplantısı yapıldı. Kadir Has Spor Salonu’ndaki genel kurula 10 bin çiftçi katıldı, 11 maddenin tümü de kabul edildi

Pancar Kooperatifi'nde 63'üncü olağan genel kurul toplantısı büyük bir coşkuya sahne oldu. Kurulda gündemde yer alan 11 maddenin tümü kabul edildi. Genel kurulda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümete destek veren pankartlar asıldı. Kadir Has Kongre Merkezi'nde düzenlenen 63'üncü mali genel kurul toplantısına, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin ve Kayseri Pancar Kooperatifi üyeleri katıldı. Gündem maddelerinin görüşülmesi ardından Başkan Akay bir konuşma yaptı.

FETÖ'YE LANET YAĞDI
Konuşmasına 15 Temmuz darbe girişimini lanetleyerek başlayan Akay, Türkiye'nin devlet ve milleti ile hain darbe girişimini 40 gün önce kahramanca bertaraf ettiğini anlattı. Akay şunları söyledi: "Alçaklar dışarıdan değil, içeriden saldırdı. O karanlık 15 Temmuz gecesi ve sonrasında devletimize, ülkemize, milletimize sahip çıkan bütün devlet ve siyaset adamlarımıza, güvenlik güçlerine, kahraman Türk milletinin her bir ferdine teşekkür ediyorum. Allah bu aziz millete böyle acılar, felaketler, ihanetler, alçaklıklar yaşatmasın. Bu alçaklığı milletimize reva görenleri nefretle kınıyorum. Yüce Allah FETÖ başta olmak üzere bütün terör örgütlerini ve bu milletin düşmanlarını kahretsin."

TÜRK ÇİFTÇİSİ ASİLDİR
Türk çiftçisinden devlete, millete hainlik yapacak kimse çıkmayacağını ifade eden Akay "Türk çiftçisinden üreten, özveri ile çalışan, helalinden kazanan, askerlik yapan, devletine vergi veren, başı dik, alnı açık, hür, devletine bağlı insanlar çıkar. Türk çiftçisi asildir, kahramandır, çalışkandır, merttir. Yaşanan elim olayların travmasını üzerinden çabuk atarak işinize dört elle sarıldığınızı, üretimi başarılı bir şekilde sürdürdüğünüzü görüyorum" diye konuştu.

BU YIL REKOR KIRACAĞIZ
Akay, şöyle konuştu: "Bu yıl pancar üretiminde, şeker, melas ve küspe üretiminde de rekor kıracağız. Binbir zahmetle yetişen pancarların hak ettiği değerden alınması için birçok proje geliştirmeye çalışmakla birlikte, diğer kuruluşlardan çözüm konusunda yeterli bir destek sağlayamadık. Bu yıl A kotası pancara yine Türk Şeker'den 10 TL ton fazla fiyat verilecektir. C kotasına girenlere de inşallah zarar ettirmeyecek bir fiyat uygulanacaktır. Geçen yıl Kayseri Şeker dışındaki şeker şirketleri kotalarını dolduracak şeker üretimi yapamadıkları için ülkemiz şu an şeker sıkıntısı yaşamaktadır. B kotası denilen emniyet stokları satışa sunulmakla birlikte yine de sıkıntı devam edecek gibi görülüyor. Fırsatçılar yurtdışından şeker getirmek istiyorlar. Yurtdışından şeker getirilmesi şeker sektörümüzün ve çiftçilerimizin aleyhinedir." Bu yıl ki hedeflerine de değinen Akay "Yurt dışından şeker getirilmesine engel olmak için ülkemizin şeker ihtiyacının üretimle karşılanması gerekmektedir. Bu nedenle bu yıl kampanyayı 2 hafta erken başlatma kararı verildi. Kampanyanın erken başlaması nedeniyle çiftçimizin oluşabilecek zararı, erken söküm primi uygulaması ile telafi edilecektir. Biz şeker sektörünün en güçlü kuruluşu olarak çiftçimize her zaman en güçlü desteği verme gayreti içinde olmaya devam edeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Coşkulu genel kurulda 11 madde kabul edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz