Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mehmet UZEL: Özhaseki’nin eseridir

Giriş Tarihi: 3.9.2016
Evet, Karadenizli gazeteci arkadaşım, 4 dönem Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Sayın Mehmet Özhaseki'nin eseridir. Kayseri'de hayranlık içinde gezdiğinizde ağaçsız cadde ya da sokak göremezsiniz. Bulvarların her iki yanı ve refüjleri, yemyeşil ağaçlarla doludur...
Bulvar boyunca alabildiğine yeşillik, gezi ve çocuk parkları... Kavşaklarda itinayla dikilmiş yaz çiçekleri vardır... Kışın da gelirseniz karların içinden çıkar kardelenleri görürsünüz.
Geniş yollar, şehrin ortasından geçen hafif raylı sistem, köprülü kavşaklar 1.5 milyonu aşkın nüfusu olan Kayseri'de trafiği büyük ölçüde rahatlatmıştır... Yollarda çöp bulmak çok zor, sokaklar caddelere tertemiz... Evet... Çok etkilendiğiniz değil mi? Doğru söylüyorsunuz! Karadeniz'de sadece dağlarınız yeşil kaldı... Her tarafınız beton yığını... Aynen öyle Kayseri'de 4 dönem belediye başkanlığı yapan Mehmet Özhaseki, boşuna ve Şehircilik Bakanı yapılmadı herhalde!..
Kayseri'de "Caddeler, raylı sistemler, kavşaklar, köprüler kimin döneminde yapıldı?" diye sorarsanız cevap hiç tereddütsüz 'Özhaseki dönemi' olur...
Şehirlerine damgalarını vuran bu insanları halk unutmuyor... Özhaseki, Kayseri'de anıtlaşmış bir isim... "Başarının sırrı nerede?" diye sorarsanız "Kayseri'de her yapılan güzel işin arkasında ortak akıl var" deriz.
İnşallah Özhaseki uzun bir dönem Çevre ve Şehircilik Bakanlığını devam ettirir de 'deki yeşil dönüşümü de hep beraber görürüz.
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet UZEL: Kayseri Özhaseki’nin eseridir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz