X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER ’Özgürlük, Eşitlik Ve Haklar’ Konulu Konferans Düzenlenecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’Özgürlük, Eşitlik Ve Haklar’ Konulu Konferans Düzenlenecek

  • Giriş Tarihi: 7.3.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 17:55
KAYSERİ TİCARET ODASI (KTO) AVRUPA BİRLİĞİ BİLGİ MERKEZİ TARAFINDAN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ DOLAYISIYLA 9 MART PAZARTESİ GÜNÜ 'ÖZGÜRLÜK, EŞİTLİK VE HAKLAR' KONULU KONFERANS DÜZENLENECEK.
’Özgürlük, Eşitlik Ve Haklar’ Konulu Konferans Düzenlenecek

Ticaret Odası (KTO) Avrupa Birliği Bilgi Merkezi tarafından Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 9 Mart Pazartesi günü ’Özgürlük, Eşitlik ve Haklar’ konulu konferans düzenlenecek.
Yeşilhisar ilçe merkez ve ilçeye bağlı köy halkının katılımıyla Sultan Sazlığı Milli Parkı Müzesi Konferans Salonu’nda düzenlenecek olan konferansta, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Bildirgesi, Avrupa İnsan Haklarının Korunması Bildirgesi gibi uygulamada olan bildirgeler ve Türk Medeni Kanunu, Kadın Hakları konularında bilgi verilecek ve AB-Türkiye ilişkileri sonucunda görülen olumlu gelişmeler hakkında konuşmalar yapılacak.
KTO Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Karahöyük ve Yeşilhisar Kaymakamı Mustafa Gözlet tarafından gerçekleştirilen açılış konuşmalarının ardından Kayseri Barosu Kadın Hakları Komisyon Başkanı Av. Gülser Soydan, ’Kadın Hakları ve Temel Haklar’, BM Kadın Dostu Kentler İl Koordinatörü Nilgün Salmaner, ’Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Kadının Toplumda Yeri’ konularında katılımcılara bilgiler verecek.