X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Forum Kayseri’den Sürdürülebilir Geleceğe Destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Forum ’den Sürdürülebilir Geleceğe Destek

  • Giriş Tarihi: 30.3.2015 09:28 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:59
FORUM KAYSERİ, 28 MART CUMARTESİ AKŞAMI IŞIKLARINI BİR SAAT SÜREYLE AZALTARAK İKLİM DEĞİŞİKLİĞİYLE MÜCADELEDE TOPLUMSAL BİLİNCE KATKIDA BULUNMAYI AMAÇLAYAN ‘DÜNYA SAATİ’ ETKİNLİĞİNE DESTEK VERDİ.
Forum Kayseri’den Sürdürülebilir Geleceğe Destek

Forum , 28 Mart Cumartesi akşamı ışıklarını bir saat süreyle azaltarak iklim değişikliğiyle mücadelede toplumsal bilince katkıda bulunmayı amaçlayan ‘Dünya Saati’ etkinliğine destek verdi.
Forum Kayseri, ilk kez 2007 yılında gerçekleşen ve iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan ‘Dünya Saati’ etkinliğine her yıl olduğu gibi 2015’te de destek verdi.
28 Mart Cumartesi akşamı 20.30-21.30 saatleri arasında, tüm dünyayla aynı anda dış cephesindeki aydınlatmaları ve alışveriş merkezi içerisinde belli alanlardaki aydınlatmaları kapatan Forum Kayseri; ziyaretçilerine, ışıkların kapalı olduğu saatlerde mumlarla aydınlattığı alanda müzik dinletisi sunarak, onların keyifli bir akşam geçirmelerini sağladı.
WWF tarafından dünya çapında iklim değişikliğini hatırlamak ve hatırlatmak amacıyla her yıl uygulanan ‘Dünya Saati’ etkinliğine geçtiğimiz yıl Türkiye’den 400’ün üzerinde kurum katılmıştı. 26 kentte valilikler ve belediyeler; aralarında Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri, Dolmabahçe ve Topkapı saraylarının da bulunduğu 17 anıtsal ve tarihi yapının yanı sıra 6 cami de ışıklarını kapatarak kampanyaya katılmış ve bu sembolik uygulamanın sürdürülebilir gelecek için büyük bir fark yaratılabileceğinin altını çizmişti.