X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çlakbayrakdar, "Argıncık’ın Tamamı Dönüşecek"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çlakbayrakdar, "Argıncık’ın Tamamı Dönüşecek"

  • Giriş Tarihi: 31.3.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 14:24

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yenilenme ve dönüşüme Alsancak’tan başlayarak Argıncık’ın tamamında bir kentsel dönüşüm yapmayı planladıklarını söyledi.
Alsancak Mahallesi’nde vatandaşlarla biraraya gelerek sohbet eden, istek ve sorunlarını dinleyen Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, " Büyükşehir Belediyesi Meclisi, Alsancak Mahallesi’nde Kocasinan Belediyesi’nin uygulama yapacağı alanı Kentsel Dönüşüm Bölgesi ilan etti. Argıncık’ın genelinde bir yenilenme bir dönüşüm yapacağız. Ama bu bir günde ya da 2 günde olacak bir iş değil. Planlanmasının da uygulanmasının da zamana ihtiyacı var. Ayakları yere basar bir iş yapmamız lazım. Arkamızı döndüğümüzde bir müddet geçtikten sonra isabetli bir iş yapılmış deyip hem sizlerin hem de bizden sonra gelecek nesillerin duasını alacak bir iş yapmak lazım. Buraya başlayalım, hemen yıkalım evler dikilsin kentsel dönüşüm yapılsın demek işin kolay tarafıdır" dedi.
İşin yapılması gereken tarafının teknik gerekçeleri yerine getirerek, vatandaşın beklentilerini de belirleyerek çalışmak olduğunun altını çizen Başkan Çolakbayrakdar, "İyi bir proje olması için uğraşıyor, gayret gösteriyoruz. Sadece bu bölgede değil, Kocasinan’ın değişik bölgelerinde de kentsel dönüşüm yapılacak onlarca yerimiz var. İnşallah bunların hepsini yapacağız. Alsancak’tan başlayarak Argıncık’ın tamamında bir kentsel dönüşüm yapmayı planlıyoruz" şeklinde konuştu.
Kentsel dönüşümün sadece belediyelerin istemesiyle ve çalışmasıyla olacak bir iş olmadığını vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, "Kentsel dönüşümün altında bir çok kurumun imzası var. Biz hemen bu işi yapalım dediğimiz zaman o kurumlardan da görüşlerin alınması gerekiyor. Önceki gün Ankara’da bu konuların da içerisinde olduğu bir toplantı gerçekleştirdik. Zamanı, süreci ve yeri geldiğinde bunları konuşacağız. Ama şimdi şu yapılacakmış, bu yapılacakmış denilen şeyler belki vatandaşlarımızın iyi niyetle söylediği belki de beklentileriyle söylediği şeydir. Bizim ağzımızdan çıkmadığı sürece şu gün başlayacak, bugün başlayacak diye bir şey yok" şeklinde bilgiler verdi.
Başkan Çolakbayrakdar sözlerini şöyle bitirdi, "Bu işin altyapısı oturmalı, verdiğimiz sözü yerine getireceğimiz günü söylemeliyiz. İki gün sonra karşınıza geldiğimizde ‘şu gün söyledik de o gün şaştı bugüne geldik’ diyeceğimiz bir durumumuz yok. Çünkü yük bizim omzumuzda bunun farkında ve bilincindeyiz."