X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Nisan Ayında Kayak Keyfini Doyasıya Yaşadılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Nisan Ayında Kayak Keyfini Doyasıya Yaşadılar

  • Giriş Tarihi: 5.4.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
HAVA SICAKLIĞININ 16 DERECEYE ULAŞTIĞI KAYSERİ'DE, KAYAK SEVERLER VE TATİLCİLER NİSAN AYINDA KAYMANIN TADINI ERCİYES KAYAK MERKEZİ'NDE ÇIKARDI.
Nisan Ayında Kayak Keyfini Doyasıya Yaşadılar

Hava sıcaklığının 16 dereceye ulaştığı ’de, kayak severler ve tatilciler Nisan ayında kaymanın tadını Erciyes Kayak Merkezi’nde çıkardı.
Hafta sonunu ve 16 derecelik hava sıcaklığını fırsat bilen vatandaşlar, Erciyes Kayak Merkezi’ne akın etti. Aileleriyle birlikte gelenler kızakla, kaymayı bilenler ise toz karı ile meşhur olan Erciyes’te Nisan ayında kaymanın tadını doyasıya çıkardı.
Erciyes Kayak Merkezi’ne ailesi ile birlikte gelen Hasan Şentürk, "Çocukların karla tanışması için bugün hafta sonunu burada değerlendirmeye karar verdik. Çünkü şehir içerisinde kayma olanakları yok. Bizim çocukluğumuzda yaşadığımız değerleri onlarda yaşasın diye buraya geldik. Nisan ayında kar keyfide Kayseri’nin ayrıcalığıdır. Kayak sezonu hala güzel Kayserimizde devam ediyor" diye konuştu.
Erciyes Kayak Merkezi’nde kayak hocalığı da yapan Veysel Değirmenci ise, "Şehrimize güzel bir hava veriyor bu dağımız. Şu an itibariyle yurdumuzda, diğer illere bakılacak olursa, en fazla kar kalınlığı Kayseri’de Erciyes Dağı’nda var. Görüldüğü gibi en güzel şekilde kayak yapılabiliyor. Bütün kayak tutkunları Erciyes’e geldi bugün. Tüm otellerimiz hemen hemen doludur. Son 10 yılın en güzel kar kalınlığı var Erciyes’te" dedi.