X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Tüed Genel Başkan Yardımcısı Ve Kayseri Şube Başkanı Gazi Aykırı:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Tüed Genel Başkan Yardımcısı Ve Şube Başkanı Gazi Aykırı:

  • Giriş Tarihi: 6.4.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:16
TÜRKİYE EMEKLİLER DERNEĞİ (TÜED) GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE KAYSERİ ŞUBE BAŞKANI GAZİ AYKIRI, BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU'NUN AÇIKLADIĞI EMEKLİYE 100 TL'LİK ZAMA İLİŞKİN OLARAK, "HÜKÜMETİN EMEKLİLERE VERDİĞİ 100 TL'LİK ZAM BİZİ MUTLU ETTİ" DEDİ.
Tüed Genel Başkan Yardımcısı Ve Kayseri Şube Başkanı Gazi Aykırı:

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkan Yardımcısı ve Şube Başkanı Gazi Aykırı, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı emekliye 100 TL’lik zamma ilişkin olarak, "Hükümetin emeklilere verdiği 100 TL’lik zam bizi mutlu etti" dedi.
TÜED Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Şube Başkanı Gazi Aykırı, emeklilere verilen 100 TL’lik zammı değerlendirdi. Aykırı, Sayın Başbakanımız son grup toplantısın da emekliler için müjdeli bir haber verdi. Emekli maaşları bin TL’nin altın olanlar için 100 TL zam vereceğini açıkladı. Biz bundan memnun olduk ama biz bu zammın bütün emekliler için olmasını isterdik fakat olmadı. Bunun peşini bırakmayacağız. Temmuz ayına kadar tekrardan zam girişimlerinde bulunacağız. Bin TL’nin altında 700 TL emekli maaşı alan Bağ-Kur ve SSK emeklilerin maaşı 800 TL oldu" dedi.
Aykırı, "Dul ve yetim maaşları bu fiyatın biraz daha altına kalacak. Tabi ki bu iyi bir girişimdir. Emeklilerimizin sabırlı olmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.