X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Akıl Oyunları Sınıfı Nevşehir’de İlk Ortahisar’da Açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Akıl Oyunları Sınıfı Nevşehir’de İlk Ortahisar’da Açıldı

  • Giriş Tarihi: 11.5.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 11.5.2015 22:38
ÜRGÜP İLÇESİNE BAĞLI ORTAHİSAR KASABASI ORTAHİSAR İLKOKULUNDA ÖĞRENCİLERİN BOŞ ZAMANLARINI İYİ DEĞERLENDİRMELERİ, ZEKA VE YETENEKLERİNİ GELİŞTİRMEK ADINA KURULAN AKIL OYUNLARI SINIFININ AÇILIŞINI ÜRGÜP KAYMAKAMI ALPER BALCI, ORTAHİSAR BELEDİYE BAŞKAN
Akıl Oyunları Sınıfı Nevşehir’de İlk Ortahisar’da Açıldı

Ürgüp İlçesine bağlı Ortahisar Kasabası Ortahisar İlkokulunda öğrencilerin boş zamanlarını iyi değerlendirmeleri, zeka ve yeteneklerini geliştirmek adına kurulan Akıl Oyunları Sınıfının açılışını Ürgüp Kaymakamı Alper Balcı, Ortahisar Belediye Başkanı İsmail Genç, İlçe Jandarma Komutanı Okan Özcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş Özdemir yaptı.
Açılış programında böyle bir sınıfın çocukların boş zamanlarını iyi değerlendirmelerinin yanı sıra zeka ve yeteneklerini geliştirmesi açısından da çok önemli olduğuna değinen İlçe Kaymakamı Alper Balcı Okulun “eğlenceli eğitim yeri” olmasında büyük rol oynayacak öğrenciler; büyük keyif aldıkları oyun derslerinden sonra daha rahat ve mutlu şekilde diğer derslere katılacaklar. Özellikle “akıl oyunlarından dolayı kazandıkları girişimcilik ruhu derslere de yansıyacak öğrenci merkezli eğitimin gerçekleşmesinin önemli bir adımı olacak" dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş Özdemir ise “ Nevşehir’de Devlet okulları içerisinde ilk akıl oyunları sınıfı olan Ortahisar İlkokulumuzu kutlar, akıl oyunları sınıfını projelendirip fiziki imkânları müsait olan bütün okullarımızda açmak istiyoruz." dedi.
Açılış programının sonunda İlçe Kaymakamı ve beraberindekiler akıl oyunları sınıfı hakkında Okul öğretmenlerinden bilgi aldılar. İlçe Kaymakamı Alper Balcı daha sonra burada öğrenciler ile çeşitli oyunlar oynadı.