X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Talas Rengarenk Çiçek Açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Talas Rengarenk Çiçek Açtı

  • Giriş Tarihi: 20.5.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 14:56
TALAS BELEDİYESİ PARK BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNCE İLÇEDEKİ 21 KAVŞAK VE REFÜJLE, 109 PARKA DİKİLEN MEVSİMLİK ÇİÇEKLER AÇINCA ORTAYA RENGÂRENK BİR GÖRÜNTÜ ÇIKTI.
Talas Rengarenk Çiçek Açtı

Talas Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince ilçedeki 21 kavşak ve refüjle, 109 parka dikilen mevsimlik çiçekler açınca ortaya rengârenk bir görüntü çıktı.
Talas’ın yeşiline yeşil katmak için başlatılan çalışmalardan çiçek dikimi meyvesini vermeye başladı. Bu kapsamda baharın gelişiyle toprakla buluşan aralarında petunya, begonya, yıldız ve top kadife gibi 30 bin mevsimlik çiçek açtı.
Bu sezon ilçede adeta yeşillendirme seferberliği başlattıklarını belirten Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, bu kapsamda hem fidanları toprakla buluşturmaya devam ettiklerini hem de çiçek diktiklerini söyledi. Başkan Palancıoğlu, yeşilin insana pozitif enerjisiyle beraber huzur verdiğini anlatarak, "İlçemizde bu yıl yeşillendirme adına yaklaşık 10 bin fidanı toprakla buluşturuyoruz. Ayrıca kavşak ve refüjlerin yanı sıra parklarımızdaki uygun alanlara da çiçek dikerek ilçemizi daha canlı hale getirdik. Dikilen çiçeklerin açmasıyla beraber şimdi her yer rengarenk oldu. Vatandaşlarımız yeşillenen ve çiçek açan parklarımızda stres atıp huzur bulacak. Bu çalışmalarda emeği geçen ekiplerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.