X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Başkan Kara’nın İstiklal Marşının Kabulu Ve Mehmet Akif’i Anma Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Başkan Kara’nın İstiklal Marşının Kabulu Ve Mehmet Akif’i Anma Mesajı

  • Giriş Tarihi: 11.3.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
KİLİS BELEDİYE BAŞKANI HASAN KARA 12 MART 1921 TARİHİNDE TBMM’DE DEFALARCA OKUNARAK KABUL EDİLEN İSTİKLAL MARŞI KURTULUŞ SAVAŞININ MİLLİ DEĞERLERE SARILARAK KAZANDIĞI SÖYLEDİ.
Başkan Kara’nın İstiklal Marşının Kabulu Ve Mehmet Akif’i Anma Mesajı

Belediye Başkanı Hasan Kara, 12 Mart 1921 tarihinde TBMM’de defalarca okunarak kabul edilen İstiklal Marşı Kurtuluş Savaşının milli değerlere sarılarak kazandığı söyledi.
‘ Millet olarak, ilerleme yolunda azmettiğimiz birlik ve kardeşliğimizi pekiştirmeye çabaladığımız bu süreçte İstiklal Marşı ve Mehmet Akif’i anmak ve anlamak önemli bir imkan olarak görülmelidir’ diyen Başkan Kara, “Merhum Mehmet Akif’in, vatan toprakları işgal altındayken kaleme aldığı İstiklal Marşı; milli mücadele ruhunu, Türk Milleti’nin vatan sevgisini, bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel biçimde yansıtmaktadır. Vatanı için gerektiğinde canını feda etmekten kaçınmayan büyük Türk milletinin kahramanlık destanı olan İstiklal Marşı bugün de bizlere vatanın ne kadar kutsal bir emanet olduğunu göstermektedir. Bu düşüncelerle, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nde İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 93. yıl dönümünü kutluyor, İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy’u ve bütün İstiklal Kahramanlarımızı bir kez daha minnet ve rahmetle anıyorum” dedi.