X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kilis’te Düğün Sezonu Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’te Düğün Sezonu Başladı

  • Giriş Tarihi: 27.4.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 10:49
KİLİS'TE HAVALARIN ISINMAYA BAŞLAMASIYLA BİRLİKTE DÜĞÜN MEVSİMİ BAŞLARKEN, GELİN ADAYLARI GELİNLİKLERİ KİRALAMAYI TERCİH EDİYOR
Kilis’te Düğün Sezonu Başladı

’te havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte düğün mevsimi başlarken, gelin adayları gelinlikleri kiralamayı tercih ediyor.
Gelinlik kiraya veren Erkan Çetintuna, yaz aylarında düğün ve benzeri etkinliklerin kış aylarına göre daha fazla olduğunu belirterek, “Düğün ve benzeri etkinlik yapacak vatandaşlar, gelinliği satın almak yerine kiralamayı tercih ediyor. Gelinlik, kına ve nişan elbiseleri 500 TL başlayan fiyatlarla alıcı buluyor. Bu fiyatlar vatandaşlara pahalı geldiği için gelinlik, nişan ve kına elbiselerini de kiraya veriyoruz. Kiralama ücreti ise 100 ile 250 TL arasında değiyor. 25 ile 50 bin lirayı bulan evlilik masraflarını kısmaya çalışan düğün sahipleri de kiralık gelinlikleri tercih ediyor. Düğün yapanların büyük bölümü maddi açıdan sıkıntı içerisinde olduğu için kiralama yoluna gidiyorlar. Gelinlik, nişan elbisesi ve kına elbisesi bir defaya mahsus giyildiği için kiralama yöntemi ağır basıyor” dedi.