X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Osmanlıca Kursları Başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Osmanlıca Kursları Başlıyor

  • Giriş Tarihi: 20.5.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 15:05
BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI CUMA ÖZDEMİR YAPTIĞI AÇIKLAMADA: “KURSLARIMIZ YENİ AÇILAN HACI HATİCE KAZANCIOĞLU SOSYAL TESİSİNDE VERİLECEĞİNİ SÖYLEDİ. KÜLTÜREL VE SOSYAL FAALİYETLERİMİZİN BU BİNA SAYESİNDE DAHA DA ETKİN SÜRDÜRÜLECEK. HAYRAT VAKFI VE YÖ
Osmanlıca Kursları Başlıyor

Belediye Başkanlığı ve Hayrat Vakfı işbirliği ile Osmanlı Türkçesi Eğitim kursları başlıyor.
Kilis Belediye Başkan Yardımcısı Cuma Özdemir, "Osmanlı Türkçesi Eğitim kursları ile vatandaşlara, milli kültürün en önemli kaynaklarını teşkil eden kütüphaneler, arşivler ile diğer şahıs ve kurumlarda mevcut olan Osmanlıca basma ve yazma eserleri okuyup anlayacak, bu eserlerdeki bilgi ve belgelerden faydalanacak, elemanların yetiştirilmesini sağlayacak. İleri ki tarihlerde ise Kur’an-ı Kerim Öğretimi kursları ile Aile İçi Eğitim seminerleri başta olmak üzere belirlenen diğer kurs ve seminerler yapılacak" dedi.
Özdemir yaptığı açıklamada, “Kurslarımız yeni açılan Hacı Hatice Kazancıoğlu Sosyal Tesisinde verilecektir. Kültürel ve Sosyal faaliyetlerimizin bu bina sayesinde daha da etkin sürdürülecek. Hayrat Vakfı ve yöneticilerine teşekkür ediyorum" dedi.