X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yazarlık Okulu İki Grupla Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yazarlık Okulu İki Grupla Başladı

  • Giriş Tarihi: 6.3.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 17:57
KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE TÜRKİYE DİL VE EDEBİYAT DERNEĞİ (TDED) KOCAELİ ŞUBESİ İŞBİRLİĞİYLE DÜZENLENEN YAZARLIK OKULU BAŞLADI.
Yazarlık Okulu İki Grupla Başladı

Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Kocaeli Şubesi işbirliğiyle düzenlenen Yazarlık Okulu başladı.
Yoğun katılımın olduğu kurs için ikinci bir grup daha açıldı. Sabah ve öğle gruplarına katılan Yazarlık Okulu kursiyerleri 15 hafta boyunca çeşitli konularda eğitim alacaklar.
Sanat Edebiyat Kültür Akademisi’nde (SEKA) düzenlenen Yazarlık Okulu’nun ilk haftası Naime Erkovan ve Sadık Yalsızuçanlar’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi. Her hafta Cumartesi günleri 10.00-13.00 ve 14.00-17.00 saatleri arasında yapılacak olan kurs 15 hafta sürecek. Ücretsiz ve sertifikalı olan Yazarlık Okulu’nda Yaratıcı Yazarlık, Editörlük, Öykü Yazarlığı, roman yazarlığı ve Senaryo Yazarlığı konu başlıkları yer alıyor.
Kent Sanat, Edebiyat ve Kültür hayatına katkı sunan TDED Kocaeli Şubesi çeşitli etkinliklerin yanı sıra medeniyet odaklı çalışmalarına devam ediyor. Şubede söyleşiler, Osmanlı Türkçesi, Farsça ile Diksiyon ve Hitabet gibi etkinlikler düzenleniyor.