X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Belediye Personeline Hitabet Eğitimi Verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Belediye Personeline Hitabet Eğitimi Verildi

  • Giriş Tarihi: 27.3.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İNSAN KAYNAKLARI VE EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN HİZMET İÇİ EĞİTİM PROGRAMLARI KAPSAMINDA EĞİTİMCİ GÖKHAN YENİPAZAR TARAFINDAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINA “SUNUM TEKNİKLERİ VE SAHNE BECERİLERİ, HİTABET” EĞİTİM SEMİNE
Belediye Personeline Hitabet Eğitimi Verildi

Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından hizmet içi eğitim programları kapsamında eğitimci Gökhan Yenipazar tarafından Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına “sunum teknikleri ve sahne becerileri, hitabet” eğitim semineri verildi.
‘’Sunum esnasında katılımcılara aksettirdiğiniz enerji hemen yansır’’ diyen eğitimci Gökhan Yenipazar, sunum esnasında yaşanabilecek herhangi bir olumsuz durum karşısında paniğe kapılmayarak, durumu espriyle ve gülerek seyirciyle lanse etmek gerektiğine vurgu yaptı. Birebir ve uygulamalı olarak yapılan eğitimde katılımcılara teker teker kısa sunumlar yapıldı.
Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının sunum ve kalabalık karşısında heyecanlanmadan konuşabilme becerilerini arttırmayı amaçlayan eğitimde katılımcıların tümüne kamera önünde kısa bir sunum yaptırıldı. Yapılan sunum esnasında yapılması ve yapılmaması gerekenleri katılımcılara aktaran Yenipazar, protokolün olduğu yerlerde sunumlarda asla kürsüden sunum yapılmaması gerektiğinin altını çizdi. ‘’Yaramazlık yapan çocukların koltuğun arkasına saklandığı gibi asla kürsünün arkasına saklanamamalıyız’’ diyen Yenipazar, “Katılımcılar bizi vesikalık olarak değil boydan görmelidir” ifadesini kullandı.