X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Darıca’da Orman Haftası Unutulmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Darıca’da Orman Haftası Unutulmadı

  • Giriş Tarihi: 27.3.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 27.3.2015 21:03
ORMAN HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA DARICA BELEDİYE BAŞKANI ŞÜKRÜ KARABACAK VE DARICA KAYMAKAMI ÖMER KARAMAN VE İLÇE PROTOKOLÜ DARICA ORTAOKULU’NDA DÜZENLENEN FİDAN DİKİM TÖRENİNE KATILDILAR.
Darıca’da Orman Haftası Unutulmadı

Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ve Darıca Kaymakamı Ömer Karaman ve ilçe protokolü Darıca Ortaokulu’nda düzenlenen fidan dikim törenine katıldılar.
Okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerle birlikte okul bahçesine ağaç diken protokol üyeleri gençlere Orman Haftası üzerine kısa konuşmalar yaparak bilgilendirmede bulundular.
Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, ormanların bir ülkenin akciğerleri olduğunu belirterek, “Bulunduğu ülkenin en büyük zenginlik kaynağıdır. Bu nedenle orman ve insanlık iç içedir. Elimize aldığımız kalem, okuduğumuz kitap, yazdığımız defter, oturduğumuz sandalye, çeşitli ihtiyaçlarımızı karşılayan mobilyalarımız ve daha saymakla bitiremeyeceğimiz yüzlerce alet, araç ve gereksinmelerimizi ormanlardan karşılarız. Ormanlara sahip çıkıp yeşil alanları artırmalıyız” dedi.
Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise Darıca’yı yeşillendirmek amacıyla çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, “Park Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından temin edilen ağaçları okulumuzun bahçesine hep birlikte dikerek okulun bahçesini yeşillendireceğiz. Sahilde, Sancaktepe’de ve ilçemizin birçok noktasında ağaç dikimi çalışmalarımızı mevsimin uygun olduğu sürece devam ettiriyoruz. Bugüne kadar ilçemizde binlerce ağaç diktik. Bugün de yeni fidanlarımızı toprakla buluşturmak üzere burada bir araya geldik. Gelecek nesillerimize yeşili ve doğayı sevdirmek için çalışıyoruz” diye konuştu.