X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Gebzeli Miniklere Çevre Bilinci Aşılanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Gebzeli Miniklere Çevre Bilinci Aşılanıyor

  • Giriş Tarihi: 3.4.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
GEBZE BELEDİYESİ ÇEVRE KORUMA VE KONTROL ŞEFLİĞİ TARAFINDAN OKULLARDA BAŞLATILAN ÇALIŞMALAR KAPSAMINDA GERİ DÖNÜŞÜM BİLİNCİ VE ÇEVRE BİLİNCİNE YÖNELİK EĞİTİMLER VERİLİYOR.
Gebzeli Miniklere Çevre Bilinci Aşılanıyor

Gebze Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Şefliği tarafından okullarda başlatılan çalışmalar kapsamında geri dönüşüm bilinci ve çevre bilincine yönelik eğitimler veriliyor.
Çevre Koruma ve Kontrol Şefliği’nde görevli Senay Altıntaş, Gökhan Şen, Yeter Murtezeoğlu ve Pınar Yıldız Yıldırım tarafından verilen çevre eğitimlerinde bugüne kadar 5 bin 530 öğrenciye çevre bilinci aşılandı. Çocukların çevreye duyarlı birer birey olarak yetişmesine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan slayt gösterisi eşliğindeki eğitimler bugüne kadar Kirazpınar İlköğretim Okulu, Eşrefbey İlköğretim Okulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Mutlukent İlköğretim Okulu, Ayşe Sıdıka Aslan İlköğretim Okulu, Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Mesuda İşman Ortaokulu, Osmangazi Ortaokulu, Mehmet Alp Tiryakioğlu İlköğretim Okulu ve Yunus Emre Ortaokulu’nda verildi. Çevre Koruma servisi yetkilileri eğitimlerin aralıksız süreceğini bildirdi.