X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Arap Basın Heyeti Kartepe’ye Eliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Arap Basın Heyeti Kartepe’ye Eliyor

  • Giriş Tarihi: 4.4.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
KARTEPE’NİN BELEDİYESİ’NİN İLÇEYİ TURİZM MERKEZİ HALİNE GETİRME ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA YAPILAN YATIRIMLAR SONRASINDA, BİR GRUP ARAP BASIN MENSUBUNUN İLÇEYE GELEREK TURİZM ALANLARINI İNCELEYECEKLERİ ÖĞRENİLDİ.
Arap Basın Heyeti Kartepe’ye Eliyor

Kartepe’nin Belediyesi’nin ilçeyi turizm merkezi haline getirme çalışmaları kapsamında yapılan yatırımlar sonrasında, bir grup Arap basın mensubunun ilçeye gelerek turizm alanlarını inceleyecekleri öğrenildi.
İlçenin turizm değerlerini ve güzelliklerini Türkiye’deki Arap İş adamları ve konsolosluklar düzeyinde Arap yatırımcılarla paylaşan ve geçtiğimiz ay Cidde Turizm Fuarı’nda Kartepe’nin tanıtımını yaptırarak turizm profesyonellerinin ilgisini çeken Kartepe Belediyesi’nin girişimleri sonrası bir grup Arap basın mensubu Kartepe’ye geliyor. 6-7-8 Nisan tarihleri arasında aralarında Arap Televizyonu muhabirleri ve gazetecilerinden yer alan 10 kişilik Arap basın heyeti ilçenin doğal, kültürel ve tarihi yerlerini gezerek incelemelerde bulunacak.
Öte yandan doğal, kültürel ve tarihi mekanlara sahip Kartepe’nin ülkenin turizm potansiyelinden hak ettiği payı alması için çabalarını aralıksız sürdürdüklerini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, 14-17 Nisan tarihleri arasındaki Riyad Turizm Fuarı’na da ilçenin tanıtımını yapmak için katılacaklarını ifade etti.