X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Derinceli Kadınlara Büyükşehir’den Kemik Taraması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Derinceli Kadınlara Büyükşehir’den Kemik Taraması

  • Giriş Tarihi: 7.4.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 12:21
KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, DERİNCE’DE KADINLARA YÖNELİK KEMİK TARAMA TESTİ UYGULAMASI GERÇEKLEŞTİRDİ.
Derinceli Kadınlara Büyükşehir’den Kemik Taraması

Büyükşehir Belediyesi, Derince’de kadınlara yönelik kemik tarama testi uygulaması gerçekleştirdi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü ve Derince Belediyesi tarafından 40 yaş üstü kadınlara yönelik kemik taraması ve kadın sağlığı bilgilendirme seminerleri gerçekleştirildi. Mobil Kemik Tarama cihazıyla yapılan çalışmalar Derince Çınarlı Mahallesi, Fatih Mahallesi, Sırrıpaşa Mahallesi, Yenikent Mahallesi ve Dumlupınar Mahallesi’nde uygulandı.
Uygulama kapsamında toplam 780 kadın kemik taraması testine tabi tutuldu. Uygulanan taramalardan sonra riskli görülen vatandaşlara uyarılar yapılarak gerekli sağlık kuruluşlarına yönlendirildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kemik tarama testinin ardından vatandaşlar ile bire bir ilgilendi. Sağlık bilgilendirme eğitimi gerçekleştiren uzmanlar, kadınları düzenli beslenmeleri, kötü alışkanlıklardan uzak durmaları konusunda uyardı. Ayrıca kadınlar meme kanseri ve serviks kanseri konusunda bilgilendirildi.
Yapılan çalışma sonrası vatandaşlar ayaklarına kadar gelen bu hizmetten oldukça memnun olduklarını ifade etti. Vatandaşlar kendilerine değer verildiğini hissettikleri için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri kadınlarımızın sağlıklarını korumak ve farkındalık oluşturmak amacı ile kadın sağlığı bilgilendirme toplantıları ve kemik tarama testi uygulamaları gerçekleştiriyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler tarafından 2015 yılında toplamda 2 bin 500 kadına yönelik kadın sağlığı bilgilendirme toplantısı ve kemik tarama testi uygulaması yapıldı.