X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Gebze Belediyesi Mayıs Meclis Ayında İlk Oturum Yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Gebze Belediyesi Mayıs Meclis Ayında İlk Oturum Yaptı

  • Giriş Tarihi: 5.5.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 5.5.2015 10:59
GEBZE BELEDİYESİ MAYIS MECLİS TOPLANTISININ 1. OTURUMU BAŞKAN KÖŞKER’İN YÖNETİMİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
Gebze Belediyesi Mayıs Meclis Ayında İlk Oturum Yaptı

Gebze Belediyesi Mayıs meclis toplantısının 1. Oturumu Başkan Köşker’in yönetiminde gerçekleştirildi.
Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, belediye tarafından derlenen Fatih Sultan Mehmet dönemi fermanları ve arşiv belgeleri kitabını meclis üyelerine ve kamuoyuna tanıttı
Kent meydanında bulunan meclis toplantı salonunda yapılan ilk oturum, bir önceki aya ait karar özetlerinin oylanarak karara bağlandı. Mayıs ayı ilk oturumunda gündemde yer alan maddeler görüşülerek meclis tarafından karara bağlandı. Mayıs ayı meclis oturumunun ikincisi 11 Mayıs saat 16.00’da yapılacak. Daha sonra Gebze Belediyesi tarafından derlenen ‘Fatih Sultan Mehmet Dönemi Ferman ve Arşiv Belgeleri’ kitabını meclis üyelerine ve kamuoyuna tanıttı.
Çevrildiği ve derlendiği kitaba ilişkin bilgiler veren Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Tarihi çalışmalara kaynaklık edecek bu eseri, yurtiçi ve yurt dışındaki önemli bilimsel araştırma merkezlerine, kütüphanelere göndereceğiz. Gebze Belediyesi olarak bu önemli tarih ve kültür hizmetiyle Gebze’mizin adının dünyanın dört bir yanında anılmasına önayak olacağız. Gebze’mize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.