X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Dilovası’nda Aile İçi Eğitim Semineri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Dilovası’nda Aile İçi Eğitim Semineri

  • Giriş Tarihi: 25.5.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 15:03
DİLOVASI BELEDİYESİ İLE DİLOVASI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN BİRLİKTE DÜZENLEDİKLERİ “AİLE İÇİ EĞİTİM VE ÇOCUK GELİŞİMİ” SEMİNERİNE İLGİ BÜYÜK OLDU.
Dilovası’nda Aile İçi Eğitim Semineri

Dilovası Belediyesi ile Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte düzenledikleri “Aile İçi Eğitim ve Çocuk Gelişimi” seminerine ilgi büyük oldu.
Dilovası Belediyesi ile Dilovasi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortak bir etkinlik düzenleyerek Aile İçi Eğitim ve Çocuk Gelişimi Semineri yaptı. Uzman Psikolog Özkan Şenol tarafından verilen seminer, Dilovası Belediyesi Kültür Merkezinde yapıldı. Yoğun katılımın olduğu seminerde konuşan Uzman Psikolog Özkan Şenol, teknolojiyle iç içe yaşayan genç beyinlerin, hem ders çalışırken hem de diğer zamanlarda teknolojiyi çok aşırı kullandıklarını belirtti. Gençlerin, cep telefonlarının ellerinden düşmediğini, televizyon ve bilgisayarların karşısından saatlerce kalkmadıklarını dile getiren Şenol, "Bunun ne kadar yanlış olduğunu yavrularımıza anlatmak zorundayız. Çocuklarımızı kaybediyoruz, çocuklarımızı kaybettiğimiz gibi aile olmanın bilincini de kaybediyoruz" dedi.
Uzman Psikolog Özkan Şenol, velilere Çocuklarda ders ve dikkat sorunları, özgüven eksikliği ve sınav heyecanı, aile içi iletişim, ana baba tutumlarının çocuk üzerindeki etkileri, çocuk eğitimi, çocuklarda gelişim evreleri, çocuklarda görülen davranış bozuklukları ve çözüm önerileri ve çocuk eğitiminde temel esaslar konuları hakkında sunum gerçekleştirdi.
Veliler tarafından beğeni toplayan seminerin ardından Uzman Psikolog Özkan Şenol’a Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay tarafından çiçek takdim edildi.