X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Karaosmanoğlu, Kocaeli Hemşeri Dernekleri Federasyonunu Kabul Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Karaosmanoğlu, Hemşeri Dernekleri Federasyonunu Kabul Etti

  • Giriş Tarihi: 21.6.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 09:44
KOCAELİ HEMŞERİ DERNEKLERİ FEDERASYONU’NUN TEMSİLCİLERİ, KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM KARAOSMANOĞLU’NU ZİYARET ETTİLER.
Karaosmanoğlu, Kocaeli Hemşeri Dernekleri Federasyonunu Kabul Etti

Hemşeri Dernekleri Federasyonu’nun temsilcileri, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret ettiler.
Ülkenin dört bir yanından gelerek Kocaeli’de yaşamlarını sürdüren binlerce vatandaşın kurduğu sivil toplum kuruluşlarıyla etkin bir şekilde diyalog kuran Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Hemşeri Dernekleri Federasyon Başkanı Zeki Gündüz ve yönetimini Gebze çalışma ofisinde misafir etti. Ziyarette Başkan Karaosmanoğlu, “Bizler ayrılmaz bir bütünün parçasıyız. Ülkemizin her rengi ve yaşama değer katan kültürün en önemli öğesiyiz. Hep üyeniz ve her vatandaşımız bu ülkeye sahip çıkmak zorundadır. Bizlerin ve derneklerinizin en önemli görevlerinden bir tanesi hem kültürümüzü yaşatmak hem de sahip olduğumuz değerleri gelecek nesillere en doğru şekilde aktarmaktır” dedi.
Derneklerin toplum üzerinde etkisinin olumlu olduğunu da söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Sizlerin temsil ettiği yörelerinizin kültürünü, burada yaşadığınız şehirde, Kocaeli’de sergilemenizi her daim istiyoruz. Bu bizim zenginliğimiz ve çok önemli bir birikimimizdir. Bir ve bütünlüğümüzün adeta sembolü haline gelen bu güzellikler, bizleri birbirimize yaklaştırıyor. Birbirimize duyduğumuz saygıyı, hürmeti pekiştiriyor. Bu kültürel unsurları, Kocaeli’ne sunulmuş hediyeler ve mücevherler olarak görüyorum. Böylesine değerli, tertemiz, pırıltılı hediyeler eşliğinde, özel bir hemşerilik doğuyor. Kocaelili olmak, Türkiye’nin tüm renklerini üstlenmek anlamı taşıyor. Burada birbirimize bakışımız daha da güzelleşiyor, birbirimize verdiğimiz değer daha da artıyor. Aynı zamanda bu gelişmeler kentlilik bilincimizi artırırken, vatan sevgisiyle de iç içe geçiyor. Çünkü Türkiye’nin zenginliği buradadır. Kocaelili olmak, Kocaeli’ni sahiplenmek; vatan sevgimizle, millet sevgimizle iç içedir” açıklamasını yaptı.
Başkan Karaosmanoğlu ayrıca Tarih bilincinin oluşmasının önemi de dikkat çekerek, geçmişte yaşanan büyük acıların şimdiki nesle çok iyi anlatılması gereğinin de altını çizdi.