X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Beyaz Kalpler’den Tarihi Bursa Gezisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Beyaz Kalpler’den Tarihi Bursa Gezisi

  • Giriş Tarihi: 25.6.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 25.6.2015 14:32
KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BEYAZ KALPLER EĞİTİM VE GELİŞİM MERKEZİ ÖĞRENCİLERİ BURSA'YI GEZDİ
Beyaz Kalpler’den Tarihi Bursa Gezisi

Büyükşehir Belediyesi Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi öğrencileri Bursa’ya düzenlenen gezi ile tarihe yolculuk etti.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi öğrencilerine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa gezisi düzenlendi. Günübirlik Bursa gezisi ilk olarak, Tophane’de başladı, Osmanlı devletinin kurucusu Osman Bey ve ondan sonraki hükümdarı Orhan Gazi türbeleri ziyaret edildi. Yıldırım Beyazıt tarafından mimar Ali Neccar’a yaptırılan Ulu Cami’de asırlık tablolar, cami ortasında şadırvan, Yavuz Sultan Selim tarafından getirilen Kabe örtüsü önünde, 20 kubbeli Türkiye’nin en büyük namaz kılma mekanlı camii ‘de Cuma namazı kılındı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi öğrencileri Bursa’da yer alan Karagöz ve Hacivat gölge oyunu müzesini ve Tofaş Anadolu Arabaları Müzesini ziyaret ederek geçmişe yolculuk yaptılar. Son olarak Osmanlı Sultanı Çelebi Mehmet ‘in Yeşil Türbesi ile geziyi tamamladılar.