X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Dilovası Merkez Camii Yapımı Hızla Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Dilovası Merkez Camii Yapımı Hızla Devam Ediyor

  • Giriş Tarihi: 14.7.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
DİLOVASI BELEDİYE BAŞKANI ALİ TOLTAR, YAPIMI DEVAME DEN DİLOVASI MERKEZ CAMİİ DERNEK YÖNETİCİLERİ İLE GÖRÜŞTÜ.
Dilovası Merkez Camii Yapımı Hızla Devam Ediyor

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, yapımı devam eden Dilovası Merkez Cami inşaatını gezdi cami cemaatiyle bir araya geldi .
Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, yapımı devam eden Dilovası Merkez Camii inşaatında incelemelerde bulundu. Dernek Başkanı Hakkı Nalbant’tan bilgi alan Başkan Toltar daha sonra cami bahçesinde dernek yetkilileri ve cami cemaati ile görüştü.
Dilovası’nın en eski camisi olan Merkez Cami, Dilovası’na ilk yerleşenler tarafından o günki şartlara göre yapılmıştı. Aradan geçen 40 yıla yakın bir sürede ihtiyaçlara cevap veremez duruma gelen Merkez Cami, bahçesindeki alana daha geniş ve modern bir cami inşaa edilmesi için Belediye Başkanı Ali Totar ve Dernek Başkanı Hakkı Nalbant’ın girişimleri sonuç vererek temeli geçtiğimiz ay atıldı.
Belediye Başkanı Ali Toltar, yapımına başlanan cami inşaatının bir an önce tamamlanması için Dernek Başkanı Hakkı Nalbant’ın girişimlerine destek verdiklerini, cami cemaatinin duyarlılığı ve diğer kuruluşların da desteğiyle iki kat olarak inşa edilecek caminin önümüzdeki yıl ibadete açılması planlandığını dile getirdi.