SMMMO’da Kurumlar Vergisi Semineri

Giriş Tarihi: 2.4.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Konya SMMMO’da Kurumlar Vergisi Semineri
Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) tarafından oda üyelerine ve stajyerlerine yönelik olarak düzenlenen mesleki eğitim faaliyetlerine “Kurumlar vergisinde önem arz eden konular” semineriyle devam edildi.
Oda üyelerinden gelen yoğun istek üzerine alanlarında uzman mesleki üstadların katkılarıyla yoğun bir seminer programı düzenlediklerini belirten Oda Başkanı İsmail Turan, “Güncel konular üzerine düzenlediğimiz eğitim faaliyetlerimiz devam ediyor. Kurumlar vergisi ile ilgili sorunlar bitmiyor. Her sene düzenli yapıyoruz fakat her zaman değişiklikler olabiliyor. Bizde bu değişiklikleri düzenlediğimiz seminer ve eğitimlerle sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Bugün de çok değerli bir isim bizlere kurumlar vergisi konusunda bizlere sunum yapacak. Gelecek dönem de meslektaşlarımızın ve mükelleflerin bilanço affı konusunda bir beklentisi var. Bunun yanında hem bilanço, stok affı matrah artırımı gibi yapılandırmalar gerekiyor. Diğer taraftan 3568 sayılı yasamız ile ilgili tek tebliğ çalışması var. Bununla ilgili de Eray mercan bey bilgilendirme yapacak. Son olarak Muhasebe forumundan bahsetmek istiyorum. 28-29 Nisan da Türkiye’nin her yerinden binlerce meslektaşlarımızı Konya’mızda ağırlayacağız. Muhasebe forumu Dedeman otelde yapılacak. Konaklama içinde o tarihlerde Konya’daki tüm oteller doldu. Valimizin de desteğiyle misafirhaneler kabule başladı. Eğitimin başarılı geçmesini diliyorum” dedi.
Açılış konuşmasından sonra Kurumlar Vergisinde önem arz eden konular hakkında eski gelirler Başmüfettişi YMM Eray Mercan tarafından detaylı bilgilendirme yapıldı.
ARKADAŞINA GÖNDER
Konya SMMMO’da Kurumlar Vergisi Semineri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz