X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Konya’da “Gelibolu Al Gelincik” Sahnelendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’da “Gelibolu Al Gelincik” Sahnelendi

  • Giriş Tarihi: 3.4.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
KONYA’DA ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 100. YILI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI GÜZEL SANATLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN “GELİBOLU AL GELİNCİK” ADLI MÜZİKLİ SAHNE ESERİ SAHNELENDİ.
Konya’da “Gelibolu Al Gelincik” Sahnelendi

’da Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’nün “Gelibolu Al Gelincik” adlı müzikli sahne eseri sahnelendi.
Meram Belediyesi tarafından Meram Aşkına Kültür-Sanat-Yaşam etkinlikleri kapsamında Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı nedeniyle düzenlenen ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Gelibolu Al Gelincik’ adlı müzikli sahne eseri Konevi Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Yurt genelinde büyük beğeni toplayan müzikli sahne eseri, Meram Belediyesi tarafından Konya’ya getirildi. Gösterimi Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ve çok sayıda davetli izledi.
Ayça Nur Kip Akyol’un yazdığı ve 45 kişilik ekibin görev aldığı eserin Genel Sanat Yönetmenliğini ve Orkestra Şefliğini Dr. Cumhur Koca yaptı. Sahne Uyarlamasını Ali Yoleri’nin üstlendiği ve koreografisi Kemal Sekmen tarafından yapılan eserde Atatürk’ün sesini ise ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Rüştü Asyalı seslendirdi.
Gösteriden sonra eserin yazarı Ayça Nur Kip Akyol’a çiçek hediye eden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Bize çok güzel bir gece yaşattıkları için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Topluluğu’na çok teşekkür ediyorum. Dalgalı bir denizde gider gibi müziği, gösterileri ve görsel efektleriyle çok farklı duygular yaşadık. Bu duyguları bize yaşattığınız için hepinize şükranlarımı sunuyorum. Özellikle bugünlerde Çanakkale ruhuna ve o günkü heyecana çok fazla ihtiyacımız var” dedi.