X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Selçuk’tan Çocuklar İçin 40. Yıl Etkinlikleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Selçuk’tan Çocuklar İçin 40. Yıl Etkinlikleri

  • Giriş Tarihi: 27.4.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 15:12
SELÇUK ÜNİVERSİTESİ (SÜ)’NİN 40’INCI KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ VE 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA VETERİNER FAKÜLTESİ TARAFINDAN BİNİCİLİK TESİSLERİNDE ‘ÇOCUKLARA AT SEVGİSİNİN AŞILANMASI KURSU’ GERÇEKLEŞTİRİLDİ VE TEKNİK
Selçuk’tan Çocuklar İçin 40. Yıl Etkinlikleri

Selçuk Üniversitesi (SÜ)’nin 40’ıncı kuruluş yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Veteriner Fakültesi tarafından binicilik tesislerinde ‘Çocuklara At Sevgisinin Aşılanması Kursu’ gerçekleştirildi ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından ‘Çocuk Kostüm Defilesi’ düzenlendi.
’nın farklı ilkokullarından yaklaşık 150 öğrencinin velileriyle katıldığı etkinlikte çocuklar, at ve doğa sevgisini yaşayarak, geleceğe taşımak için atlara bindi. Binicilik tesislerinde çalışan fakülte öğrencileri ve tesis antrenörleri tarafından atlar hakkında genel bilgi alan çocukların birçoğunun atlara ilk kez binecekleri için korktukları gözlendi. Çocuklar, korkularını yendikten sonra alıştıkları atlardan ayrılmak istemedi. Bugünün küçüğü ve geleceğin mimarı çocuklar, binicilik deneyiminin ardından fakültede üretilen dondurmaların tadına baktılar ve onlar için hazırlanan balon ve bayraklarla 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşadı.
Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Binicilik Tesisleri’nde düzenlenen etkinliğe Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Güner, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Gürkan Uçar ve Prof. Dr. Uğur Uslu, öğretim üyeleri, aileler ve çocuklar katıldı. Etkinlik Dekan Prof. Dr. Ahmet Güner tarafından çocuklara katılımları dolayısıyla “At Sevgisinin Aşılanması Kursu’ sertifikaları vermesiyle son buldu.
EN RENKLİ KOSTÜM DEFİLESİ
Selçuk Üniversitesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinin bir ayağı da Süleyman Demirel Kültür Merkezi 30 Ağustos Salonu’nda Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç Dr. Mesut Uyaner ve Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü öğretim elemanları Filiz Erden, Elmas Elhan Özus ve Melek Tufan tarafından gerçekleştirilen ‘Çocuk Kostüm Defilesi’ oldu. Çocuklar kendileri için özel olarak tasarlanan hayvan ve prenses kostümlerini heyecanla sergiledi.