X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Beyşehir Belediyesi’nden Hıdırellez Şenlikleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Beyşehir Belediyesi’nden Hıdırellez Şenlikleri

  • Giriş Tarihi: 6.5.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 23:31
KONYA’NIN BEYŞEHİR İLÇE BELEDİYESİ TARAFINDAN BU YIL İLK KEZ DÜZENLENECEK OLAN HIDIRELLEZ ETKİNLİĞİ, 10 MAYIS 2015 PAZAR GÜNÜ SAAT 14.00’DE FESTİVAL ALANINDA BAŞLAYIP BEYŞEHİR GENÇLİK VE İZCİLİK EĞİTİM TESİSLERİ’NDE DEVAM EDECEK.
Beyşehir Belediyesi’nden Hıdırellez Şenlikleri

’nın Beyşehir İlçe Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Hıdırellez Etkinliği, 10 Mayıs 2015 Pazar günü saat 14.00’de Festival alanında başlayıp Beyşehir Gençlik ve İzcilik Eğitim Tesisleri’nde devam edecek.
Şenliğin ilk ayağında Beyşehirliler, bisikletleriyle Festival Meydanında bir araya gelerek ‘Sağlıklı Yaşam İçin Spor Yapın, Trafik Yoğunluğunu Azaltmak İçin Bisiklete Binin, Çevre Temizliğine Katkıda Bulunun’ mesajı vermek için Beyşehir Gençlik ve İzcilik Eğitim Tesisleri’ne doğru pedal çevirecek, bisikletle katılamayanlar içinse etkinlik alanına otobüsler kaldırılacak. Gençlik ve İzcilik Eğitim Tesislerinde verilecek Hıdırellez yemeğinin ardından, çeşitli yarışmalar yapılacak, oyunlar oynanacak, alanı dolduran çocuklara Beyşehir Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler dağıtılacak. Program Hıdırellez ateşinin yakılmasıyla gün boyu devam edecek.
Hıdırellez etkinliklerine herkesi davet eden Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun “Amacımız, geleneksel bir değerimizi unutmadığımızı göstermek, bütün Beyşehir halkını Hıdırellez Etkinliğinde buluşturarak birliğimizi, beraberliğimizi pekiştirerek güçlendirmek. Halkımız bu yıl Belediyemiz tarafından ilk defa düzenlenecek etkinlikler eşliğinde hem yaza merhaba diyecek, hem de Hıdırellezi karşılama coşkusunu yaşayacak. Geleneklerimize sahip çıkmamız ve bunları geleceğe aktarmamız gerekiyor, bu vesileyle Hıdırellez Etkinliklerini Beyşehir de geleneksel hale getireceğiz. Program kapsamında insanları spor yapmaya teşvik etmek, hem de trafik yoğunluğunu azaltmak aynı zamanda çevre temizliğine katkıda bulunmak için bisiklete binmeye özendirmek adına Festival alanından başlayıp Beyşehir Gençlik ve İzcilik Eğitim Tesisleri’ne kadar bisiklet süreceğiz, sonra tesislerde halkımızla bir araya gelerek eğlenceli etkinliklerle, Hıdırellez coşkusuyla keyifli bir gün yaşayacağız. Tüm halkımızı etkinliğimize bekliyoruz” dedi.