X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Enstitü Mezunları 50 Yıl Sonra Akef’te Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Enstitü Mezunları 50 Yıl Sonra Akef’te Buluştu

  • Giriş Tarihi: 18.5.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 10:02
1966 YILINDA ADI SELÇUK EĞİTİM ENSTİTÜSÜ OLAN BUGÜN NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ BÜNYESİNDE BULUNAN AHMET KELEŞOĞLU EĞİTİM FAKÜLTESİ (AKEF) EDEBİYAT BÖLÜMÜNDEN MEZUN OLAN ÖĞRETMENLER 50 YIL SONRA TÜRKİYE’NİN ÇEŞİTLİ BÖLGELERİNDEN GELEREK KENDİ OKUL
Enstitü Mezunları 50 Yıl Sonra Akef’te Buluştu

1966 yılında Adı Selçuk Eğitim Enstitüsü olan bugün Necmettin Erbakan Üniversitesi bünyesinde bulunan Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi (AKEF) Edebiyat Bölümünden mezun olan öğretmenler 50 yıl sonra Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelerek kendi okullarında buluştu.
Aralarında Milli Eğitim Müdürlüğü, Personel Daire Başkanlığı, Bakanlık Müşavirliği, okul müdür ve müdür yardımcılığı, öğretmenlik gibi görevlerde bulunmuş olan heyet Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Kırbıyık’ı da makamında ziyaret etti. Ziyaretten memnun kaldığını ifade eden Kırbıyık, böyle bir buluşmanın çok anlamlı olduğunu bu olaya tanık olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.
Heyet Dekan Kırbıyık’a, üzerinde 50 yıl önceki sınıfta bulunanların fotoğrafının olduğu bir çiçek takdim etti. Heyette bulunan Yazar Seyit Küçükbezirci 13 Mayıs Çarşamba günü NEÜ Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi bahçesi havuz kenarında 50 yıl önce ayrılıp buluşmaktan büyük memnuniyet duyduğunu söyledi. Küçükbeziri, “Türkiye’nin dört bir yanına öğretmen olarak dağıldığımız yuvamız Selçuk Enstitüden 50 yıl sonra yine dağıldığımız bu yerde bay bayan öğretmenler olarak sağ olanlarımız toplandık. Çocuklar gibi şen hissediyoruz. Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, AKEF Dekanı Prof. Dr. Mehmet Kırbıyık ve üniversite personelleri bizi sevgiyle saygıyla karşıladılar, ağırladılar, uğurladılar. Her birine ayrıca teşekkürler” diye konuştu.
Ayrıca eski edebiyat mezunları da yeni mezun olan öğrencilerle, okul önünde fotoğraf çektirerek tarihe anlamlı bir not düştü.
Programa katılanların isim listesi ise şöyle; Ayten Sucaettin Çam, Seyit Küçükbezirci, Yüksel Alaylı Bahadır, Ayşe Alper Taşoluk, Sabahat Kaya İleri, Fazilet Görgün Aksoy, Sami Hamamcı, Hasan Aslan, Aşir Ceylan, Mevlüt Selek, Muzaffer Çavuşoğlu, Halil Tekkeşin, Naim Yardım, Tufan Demir, Nafiz Somuncu, Ramazan Kuntoğlu, İsmail Varol, Ahmet Kabayel, Ünal Özlü, Nafi Ergun Helimoğlu, Hami Köse, Tuncer Bedir.