X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER TYB’den KTO Karatay Üniversitesi’ne Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

TYB’den KTO Karatay Üniversitesi’ne Ziyaret

  • Giriş Tarihi: 17.6.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 12:29
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ KONYA ŞUBE BAŞKANI M. ALİ KÖSEOĞLU İLE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ PROF. DR. HAYRİ ERTEN VE DOÇ. DR. BEKİR BİÇER, KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NE GETİRİLEN PROF. DR. BAYRAM SADE’YE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU.
TYB’den KTO Karatay Üniversitesi’ne Ziyaret

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Şube Başkanı M. Ali Köseoğlu ile yönetim kurulu üyeleri Prof. Dr. Hayri Erten ve Doç. Dr. Bekir Biçer, KTO Karatay Üniversitesi Rektörlüğü’ne getirilen Prof. Dr. Bayram Sade’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ve TYB heyetine teşekkür eden Rektör Sade, KTO Karatay Üniversitesi hakkında heyete bilgi verdi. Prof. Dr. Sade, “Selçuklu’nun tarihi ve kültürel mirasına sahip çıkan, sanayi ve ticaret dünyasıyla işbirliği içinde bir teknik üniversite gibi mühendislik alanında, bir hukuk bürosu gibi hukuk alanında, bir işletme ve ihracatçı gibi idari ve iktisadi alanlarda çalışan ve uygulamalı eğitime ağırlık veren bir üniversiteyiz. Yani KTO Karatay Üniversitesi bir misyon üniversitesidir” dedi.
TYB Konya Şube Başkanı M. Ali Köseoğlu da, KTO Karatay Üniversitesi’nin sadece Konya’da değil Türkiye’deki özel üniversiteler arasında değerli bir yerde durduğunu belirterek, kültürel ve sosyal projelere ortaklık edebileceklerini belirtti.
Ziyaretin sonunda Başkan Köseoğlu, Rektör Sade’ye TYB Onursal Başkanı D. Mehmet Doğan tarafından hazırlanan Türkçe Sözlük hediye edildi.