X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Seydişehir Belediyesi’nin Ramazan Etkinlikleri Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Seydişehir Belediyesi’nin Ramazan Etkinlikleri Başladı

  • Giriş Tarihi: 19.6.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 17:00
KONYA’NIN SEYDİŞEHİR İLÇESİNDE GELENEKSEL OLARAK YAPILAN RAMAZAN ETKİNLİKLERİ BU YIL 55 MAHALLEDE GERÇEKLEŞTİRİLİYOR.
Seydişehir Belediyesi’nin Ramazan Etkinlikleri Başladı

’nın Seydişehir ilçesinde geleneksel olarak yapılan Ramazan Etkinlikleri bu yıl 55 mahallede gerçekleştiriliyor.
Ramazan-ı Şerif’in ilk gününde Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve Seydişehir protokolü vatandaşlarla birlikte iftar çadırında iftarlarını açtı. İftar çadırına ailesiyle birlikte katılan Başkan Tutal, On Bir Ayın Sultanı Ramazan’ı Şerif’in manevi havasını teneffüs edebilmek adına iftar çadırlarının önemli olduğunu ifade ederek, gelenek ve göreneklerin yaşatılması, çocukların eğlenmesine yönelik etkinliklerin her mahallede yapıldığını belirtti.
İçinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’nin de bulunduğu bir geceyi barındıran Ramazan-ı Şerif’in hayırlı olmasını dileyen Başkan Mehmet Tutal, Ramazan Ayı’nın manevi iklimini yaşamalı ve kendimizi çek edilmesi gerektiğini söyledi. Çocukların yüzünün gülmesinin önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Tutal, tiyatro, yarışma, orta oyunu gibi etkinlikler ile çocukların hem eğlendiğini, hem de unutulmak üzere olan değerlerimizin hatırlatıldığını kaydetti.
Pınarbaşı ve Bahçelievler mahallesinde çocuklara yönelik mobil sahne ile eğlence programı düzenlenen gecede çeşitli yarışmalar, tiyatro oyunları ve etkinlikler yapıldı. Çocukların doyasıya eğlendiği iftar programında Nasreddin Hoca ve palyaçolar çocukları yalnız bırakmadı. Katılımcılara Osmanlı Macunu, dondurma, Osmanlı Şerbeti ve çeşitli ikramların yanı sıra hediyeler dağıtıldı.