X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yellice’de Sel Baskınına Karşı Kanal Yapılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yellice’de Sel Baskınına Karşı Kanal Yapılıyor

  • Giriş Tarihi: 20.6.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 09:37
KONYA’NIN EREĞLİ İLÇE BELEDİYESİ, YELLİCE MAHALLESİNDE SEL SULARININ ZARAR VERMEDEN TAHLİYE EDİLMESİ İÇİN KANAL ÇALIŞMASI BAŞLATTI.
Yellice’de Sel Baskınına Karşı Kanal Yapılıyor

’nın Ereğli İlçe Belediyesi, Yellice Mahallesinde sel sularının zarar vermeden tahliye edilmesi için kanal çalışması başlattı.
Belediye Başkanı Özkan Özgüven yapım çalışması devam eden kanalın sel baskınlarından korunmak için hayati önem taşıdığını söyledi. Kanalın uzunluğunun yaklaşık 1 kilometreyi bulacağını belirten Başkan Özgüven, “Yağışlarla birlikte Yellice Mahallemizde meydana gelen sel afetine önlem olarak kanal çalışması yapıyoruz. İnşa edeceğimiz kanal ile sel sularını su kanalına tahliye etmeyi hedefliyoruz. Ekiplerimiz çalışmalarını yoğun bir tempoda sürdürüyor. Kanalın uzunluğu 1 kilometreyi bulacak” diye konuştu.
Yellice Mahallesinin coğrafi yapısı itibari ile sel tehlikesini her zaman hissettiğini kaydeden Başkan Özgüven, kanal yapım çalışması ile sel nedeniyle yaşanabilecek olası can ve mal kaybı yanında sel sularının yaptığı tahribatın önüne geçmek amacında olduklarını kaydetti.